Dolar
6.7653
0.1851%
Euro
7.6312
-0.3486%
Altın
1685.17
-1.694%
Borsa
110021.83
0.4426%
G. Altın
366.799
-1.4336%
Bitcoin
65788.56
-0.186%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C
  Doğan Medya'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bildiri

  Doğan Medya'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bildiri

  Aydın Doğan'a ait Hürriyet gazetesi, tartışma yaratan manşetin ardından bildiri yayımladı.
  • Detay Haber
  • 19.05.2015 - 01:34

  Doğan Medya'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bildiri

  Mısır'da halk oyuyla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve hükümetinin askeri darbeyle devrilmesi sonrası, hakkında çıkan idam kararı Hürriyet'te bu şekilde yer aldı:

  Hürriyet'in internet sitesinde yer alan bu habere, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu tepki gösterdi.

  Muhammed Mursi gibi yüzde 52 halk oyuyla seçilerek Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef göstererek, algı oluşturmakla suçlanan Hürriyet'ten konuyla ilgili bildiri yayımlandı.

  İşte o yazı..

  SAYIN CUMHURBAŞKANI'NA SESLENİYORUZ

  "Dünya şokta! Yüzde 52 oy alan Cumhurbaşkanı'na idam" diyerek Mısır'ın bir önceki seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için verilen idam kararını dünyayı şoke edecek bir karar olarak ifade ettik.

  Bizim bu başlığı atmamızdan iki saat sonra, siz İstanbul'da kürsüye çıktınız ve bizim attığımız başlığın bire bir aynısını söylediniz. "Mısır'da halkının yüzde 52 oyuyla seçilen Mursi ile ilgili idam kararı verildi" dediniz.

  Ancak ertesi gün kayseri Meydanı'nda şöyle dediniz: "Türkiye'de bu haberi Doğan Medya Grubu nasıl verdi? Yüzde 52 ile idam".

  KANITINIZ NEDİR

  Sayın Cumhurbaşkanı...
  "Yüzde 52 ile idam" diyerek, sizi kastettiğimizi ima ediyorsunuz. Yüzde 52 ya da yüzde bilmem kaç; hiç fark etmez.. Seçilmiş bir Cumhurbaşkanı'nın idam edileceğini ima etmek bir şerefsizliktir.

  Bu çerçeve'de bize yönelik sözleriniz çok haksız ve mesnetsiz bir ithamdır.

  Kanıtınız nedir Sayın Cumhurbaşkanı? Kendi ifadeniz olan bir cümleyi, bizim başlık yapmamız mıdır kanıtınız? Böyle bir kanıt olabilir mi? Bu kadar da çarpıtma olabilir mi?

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Neyi kastettiniz, ne demek istiyorsunuz?' dedi. Hiçbir şeyi kastetmediğimizi mertçe açıkladık. Buna rağmen neden ancak şerefsizlik olarak nitelendirebileceğimiz bir ima ile bizi suçluyorsunuz? Amacınız nedir?

  PARALEL'LE NE İŞİMİZ OLUR

  Sayın Cumhurbaşkanı...
  Bizi "Paralel'le işbirliği yapmakla" da suçluyorsunuz.

  "Paralel" dediğiniz yapı, sizinle işbirliği içinde olduğu dönemde, dünyanın en haksız, en hukuksuz, en zalim vergi kumpasının üzerimize salınmasında büyük rol oynamış bir yapıdır. Bizim Paralel'le ne işimiz olur?

  ÜSTAT NECİP FAZIL'IN DEDİĞİ GİBİ...

  Sayın Cumhurbaşkanı..
  Bizden ne istiyorsunuz? Apaçık haksızlıklarla, apaçık çarpıtmalarla, apaçık zorlamalarla, niyet okumalarla, bizden ne istiyorsunuz? Bizi neden hedef gösteriyorsunuz?

  Ne istiyorsunuz bizden?
  Sürgün mü edeceksiniz bizi? Zorunlu ikamete mi mecbur edeceksiniz? Ne yapacaksınız? Üstat Necip Fazıl'ın dediği gibi bizi "Öz yurdumuzda garip, öz vatanımızda parya" mı yapmak istiyorsunuz?

  Sayın Cumhurbaşkanı..
  Bize "Hayatınızı korku ile geçiriyorsunuz" diyorsunuz. Neden korkmalıyız ki? Demokratik bir ülkenin Cumhurbaşkanı, vatandaşlarına neden korku ile yaşamalarından söz etsin ki? Korku ve demokrasi yan yana gelebilecek kavramlar mıdır?

  Sayın Cumhurbaşkanı.. Eğer kastınız, Anayasa'nın güvencesi altında olan basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü, eleştiri özgürlüğü gibi haklarımızı kullanmaktan korkmak ise..

  Bu özgürlükleri hiç korkmadan savunacağımızı bilmelisiniz.

   

  Görüş Bildir