Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
474.678
0.77%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Hulki Cevizoğlu: Kılıçdaroğlu TÜİK'i basacağına TÜSİAD'ı basmalıydı

  Hulki Cevizoğlu: Kılıçdaroğlu TÜİK'i basacağına TÜSİAD'ı basmalıydı

  Gazeteci Hulki Cevizoğlu, TÜİK binasına alınmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, zamlarda büyük payı olan TÜSİAD'ın binasını basması gerektiğini söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 30.12.2021 - 23:30
  • Güncelleme : 31.12.2021 - 09:12

  CNN Türk ekranlarında yayınlanan Hande Fırat moderatörlüğünde yapılan Gece Görüşü programında daha önce randevu talebine yanıt gelmeden Türkiye İstatistik Kurumu'na (TÜİK) giden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, bu kez de Milli Eğitim Bakanlığı'na gitmesi tartışıldı.

  Doç. Dr. Hulki Cevizoğlu, Kılıçdaroğlu'nun kurumların kapısında şov yaptığını söylediği Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirdi.

  "TÜİK'İ MEB'İ BASACAĞINA TÜSİAD'I BASMALIYDI"

  "Şimdi Kemal Bey ne yapsaydı puan alırdı biliyor musunuz? Hem kendi tabanından hem kararsızlardan hem Cumhur İttifakı'ndan az ya da çok, şunları yapsaydı oy alırdı." diyen Cevizoğlu, şu ifadeleri kullandı:

  "TÜİK'i basarak, Milli Eğitim Bakanlığı'nı basarak falan değil. Bak basmak kelimesini kullanıyorum, bak baskın yapmak. Böyle bir şey olabilir mi ya. Benzin istasyonlarına giderek benzin fiyatlarını protesto etseydi, TÜSİAD'ı telefonla aramak, TÜSİAD'dan emir almak yerine TÜSİAD üyelerine haddini bildirseydi. Bu petrol ürünlerine zam yapan çoğu firmalar TÜSİAD üyesi değil mi? TÜSİAD'a hesap sorsaydı 'Niye bunu yapıyorsun' diye. TÜSİAD'a geliyorum diyerek baskın yapsaydı. Bunlar biraz taktik, strateji istiyor.

  "TÜSİAD'IN ÖNÜNDE SÜT DÖKMÜŞ KEDİYE DÖNECEKSİN, BU TARAFTA ŞOV YAPACAKSIN"

  TÜSİAD'ın önünde süt dökmüş kediye döneceksiniz, bu tarafta bürokrata şov yapacaksınız. Böyle bir şey olabilir mi ya."

  Hulki Cevizoğlu: Kılıçdaroğlu TÜİK'i basacağına TÜSİAD'ı basmalıydı VİDEO

  Hulki Cevizoğlu: Kılıçdaroğlu TÜİK i basacağına TÜSİAD ı basmalıydı #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir