Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
362.619
-0.19%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Hüsnü Şenlendirici kimdir, kaç yaşında? Hüsnü Şenlendirici Deniz Seki olayı nedir?

  Şarkılar Bizi Söyler adlı yeni programıyla ekranlara dönen klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici, seyircilerin ilgi odağı oldu. Şenlendirici'nin hayatı ve biyografisi araştırılıyor.
  • Haber Merkezi
  • 25.02.2021 - 17:08
  Hüsnü Şenlendirici kimdir, kaç yaşında? Hüsnü Şenlendirici Deniz Seki olayı nedir?

  Uzun zamandır İzmir Bergama'da köy hayatı yaşayan müzisyen Hüsnü Şenlendirici, Şarkılar Bizi Söyler programıyla ekranlara geri döndü.

  Klarnet performansıyla milyonların beğenisini toplayan Şenlendirici ile ilgili araştırmalar da hız kazandı. Bir dönem Deniz Seki ile yaşadığı aşk nedeniyle gündemden düşmeyen müzisyene dair bilgiler merak konusu oldu.

  Türk sanat müziğinden, arabeske varıncaya kadar geniş bir repertuvara sahip olan sanatçının özel yaşamı televizyonseverler tarafından araştırılıyor.

  Peki Hüsnü Şenlendirici kimdir, kaç yaşında ve nereli? Hüsnü Şenlendirici evli mi? İşte Hüsnü Şenlendirici hakkındaki bilgiler..

  HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ KİMDİR?

  Hüsnü Şenlendirici, 12 Temmuz 1976; Bergama, İzmir, Roman asıllı Türk klarnet virtüözüdür.

  Hüsnü Şenlendirici, müzik geleneğine sahip bir ailenin çocuğudur. Dedeleri Hüsnü Şenlendirici (klarnet, trompet) ve Fahrettin Köfeci (klarnet) ve babası Ergün Şenlendirici (trompet) gibi o da 5 yaşında klarnet çalmaya başlamıştır.

  Özellikle 12 yaşına kadar Ege ve Anadolu'nun çeşitli kültürleriyle müzikal yolculuğa çıkar. 1988'de İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitim Bölümüne girer, 4 yıl sonra okuldan ayrılır.

  2006 yazında Hüsnü Şenlendirici’nin yolu tekrar Brooklyn Funk Essentials ile buluşur. Babylon Alaçatı’da, Efes One Love Festival’de ve Bodrum Turkcell Antik Tiyatro’da binlerce kişiye seslenir.

  Hüsnü Şenlendirici kimdir, kaç yaşında? Hüsnü Şenlendirici Deniz Seki olayı nedir? #1

  TAKSİM TRİO

  2007’de sazlarında usta İsmail Tunçbilek (bağlama) ve Aytaç Doğan (kanun) ile Taksim Trio albümünü kaydeder. Bu proje ile Stockholm, Amsterdam, Gent’te önemli konser salonlarında konserler verir. Ancak 2007’de kurulan Taksim Trio grubu 2009’da dağılır.

  2010'un Şubat ayında Hindistan’da dünyaca ünlü müzisyen Zakir Hüseyin ile verdiği konserden sonra, Amerika'ya giderek, Çingene müziğinin Amerika’daki öncü gruplarından New York Gipsy All Stars ile ABD turnesine çıkar.

  New York, Boston, Washington, DC, Chicago, San Francisco ve Seattle kentlerinde konserler verir. Bu turne sırasında, Boston’da dünyanın en önde gelen müzik okulu Berklee’de bir hafta boyunca, Türk Müziği ve Makamları üzerine seminer ve ders verir.

  2011 Nisan ayında Türkiye’ye gelen New York Gipsy All Stars ile İstanbul Babylon’da ve İzmir Arena’da konserler verir.

  2011 yılında eski müzik şirketi Doublemoon Records’dan ayrılarak Sony Müzik bünyesine katılmıştır.27 Ekim 2011'de Sony Müzik etiketiyle 15 parçadan oluşan Hüsn-ü Hicaz albümünü çıkarmıştır. 

  2009 yılında dağılan Taksim Trio 4 Nisan 2012 de istanbulgaraj da verdikleri konser ile yeniden müzikal çalışmalara başlayacaklarını açıklamış, grup bu tarihte yeniden birleşmiştir.

  Hüsnü Şenlendirici, ilk klibini Hüsnü-ü Hicaz albümündeki I love you isimli parçaya çekmiştir. 11 Nisan 2013 tarihinde İsmail Tunçbilek ve Aytaç Doğan ile birlikte kurdukları Taksim Trio ile ikinci albümleri olan Taksim Trio 2 isimli albümü çıkardılar.

  27 Kasım 2015 tarihinde üçüncü solo albümü olan Hüsn-ü Avareyi müzikseverlere sundu. Bu albümün çıkış şarkısı olan "Avare" isimli parçaya birde klip çekti.

  Klarnet sanatçısı Şenlendirici, eşi Nazire hanımdan 2007 yılında boşandı.

  Hüsnü Şenlendirici kimdir, kaç yaşında? Hüsnü Şenlendirici Deniz Seki olayı nedir? #2

  HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ DENİZ SEKİ OLAYI NEDİR?

  Deniz Seki 2006-2009 tarihleri arasında evli ve 2 çocuk babası klarnetçi Hüsnü Şenlendirici ile aşk yaşadı.

  Hüsnü Şenlendirici'nin eşi Nazire Şenlendirici yasak aşkı öğrenince kameralar önünde Deniz Seki'ye şöyle hakaret etti: ”Yuvamı yıktı, onu metres yapacağım. Hüsnü'den asla boşanmayacağım. Allah onun belasını verecek, ben de izleyeceğim.”

  Deniz Seki ile Hüsnü Şenlendirici bu sözlere aldırmıyor, davetlere katılıp mutluluk pozları veriyordu.

  Deniz Seki'nin evine taşınan Hüsnü Şenlendirici paylaşılamayan erkek haline gelmişti. Deniz Seki'nin evini defalarca basan Nazire Şenlendirici bu ilişkiyi bitirmeyi başaramadı.

  24 Şubat 2009'da sabaha karşı Deniz Seki, Kuruçeşme'deki bir otelde uyuşturucu kullandığı ve temin ettiği gerekçesiyle narkotik tarafından gözaltına alındı. Kelepçe takılırken gözyaşlarına boğulan Deniz Seki “Suçsuzum” dedi.

  9 ay süren teknik takipte konuşmaları tüm detaylarıyla ortaya çıktı. Cezaevinde 218 gün yattı, Ekim 2009'da serbest kaldı. Deniz Seki'nin kardeşleri Serdar ve Serkan Seki de ablalarının 'aşk kurbanı' olduğunu söylemişti.

  Hüsnü Şenlendirici kimdir, kaç yaşında? Hüsnü Şenlendirici Deniz Seki olayı nedir? #3


  Görüş Bildir