Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2266
-0.08%
Dolar
17.9229
0.06%
Altın
1.023
0.03%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
418.563
0.54%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C

  James Bond filmi Roma sokaklarını kilitledi

  Roma'da çekimleri süren James Bond filmi, şehirde hayatı felç etti. En işlek cadde ve meydanların kapatılması Romalıların tepkisine neden oldu.
  • 27.02.2015 - 10:16
  James Bond filmi Roma sokaklarını kilitledi

  roma

  Çekimleri Roma'da devam eden James Bond serisinin son filmi, şehir halkına zor anlar yaşatıyor. Meydanların ve sokakların kapalı, araba parkının da yasak olması insanları isyan ettirdi.

  ARTIK FİLM ÇEKİLEMEYECEK DENMİŞTİ

  Paris de şubat ayının başında artık şehirde aksiyon filmlerinin çekilmeyeceğini duyurmuştu. Fakat Fransa'nın gerekçesi, Charlie Hedbo baskınıyla ilgiliydi.

  James Bond filmi Roma sokaklarını kilitledi #2

  Konuyla ilgili konuşan polis yetkilisi Sylvie Barnaud şunları söyledi: "Üniformalı aktörler teröristlere hedef olabileceği için bu tür aksiyon sahneleri sorunlu. Aktörler bu hassas dönemde halkın da kafasını karıştırabilir."

  James Bond filmi Roma sokaklarını kilitledi #3

  DİREKLER SÖKÜLDÜ

  Bond filmlerinin çekimi için Roma'da tabela direkleri söküldü, sokak lambalarının ışığı azaltıldı, Sisto Köprüsü ise tamamen kapatıldı. Kentin en işlek bölgeleri Vittorio Emanuele II Caddesi, Tiber Nehri kıyısı ve San Gregorio Caddesi film setine dönüştürüldü.

  James Bond filmi Roma sokaklarını kilitledi #4

  TRAFİK ALT ÜST OLDU

  Filmin çekileceği bölgelerde araçların park edilmesine izin verilmiyor. Mağaza ve restoranlar kapatılıyor, Roma trafiği altüst oluyor.

  James Bond filmi Roma sokaklarını kilitledi #5

  Öte yandan bazı Romalılar James Bond macerasını fırsata çeviriyor. Filmin bazı sahnelerinin çekileceği Nomentana Caddesi'ndeki evler fahiş fiyatlarla günlük olarak kiralanıyor. Cadde üzerindeki evlerin sahipleri, çekim gecesi için bin avroya varan ücretler talep ediyor.

  James Bond filmi Roma sokaklarını kilitledi #6

  James Bond filmi Roma sokaklarını kilitledi #7

  James Bond filmi Roma sokaklarını kilitledi #8


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir