Kurtuluş Günü film konusu nedir, oyuncuları kimler? Kurtuluş Günü neyi anlatıyor?
ensonhaber.com

Beyaz perdenin ardından TV'de yayınlanacak olan Kurtuluş Günü filmi oyuncuları kimler ve konusu nedir? soruları merak konusu oldu.

Başrollerinde Liam Hemsworth ve Jeff Goldblum gibi oyuncuların yer aldığı Kurtuluş Günü filmi ile ilgili ayrıntılar araştırılıyor.

1996 yapımı bilimkurgu filmi. Aynı zamanda 'ID4' kısaltmasıyla da biliniyor.

Pek, Kurtuluş Günü konusu nedir? Kurtuluş Günü filmi oyuncuları nelerdir? İşte bilgiler...

Kurtuluş Günü film konusu

2 Temmuz günü dünyanın çeşitli yerlerindeki şehirlerin tepelerinde dev cisimler görülür, bunlar uzaydan gelen misafirlerdir. Ama onlar geldikten birkaç saat sonra dünyayı yakıp yıkmaya başlamışlardır. Buna birilerinin dur demesi gerekmektedir. Aksi halde dünyamız yok olacaktır.

Büyüleyici efektleri olan bir filmdir. Oynandığı yıl görsel efekt dalında Oscar kazanmıştır. Filmde bir bilgisayar uzmanı sayesinde kalkanları bulunan ve bir türlü vurulamayan gemilere virüs bulaştırılır.

Ana gemiye bulaşan bu virüs bütün gemilerin elektronik kalkanlarını çökertir. Bu sırada Amerikan hava kuvvetleri tüm dünyaya eski model telsizlerle bir mesaj gönderir (bütün elektronik üsler vuruldu) mesaj tüm dünyadaki hava kuvvetlerini bir araya getirerek müthiş bir insan hava kuvvetleri oluşturur.

Artık korunmasız olan ama hala silah gücü fazla olan uzaylılarla büyük bir hava muharebesi başlar. Ama kahraman dünya pilotları çok daha kararlıdır.

Kurtuluş Günü oyuncuları

Will Smith

Jeff Goldblum

Bill Pullman

Margaret Colin

Vivica A. Fox

Judd Hirsch

Mary McDonnell

Robert Loggia

Randy Quaid

John Bradley