Müge Anlı'da film gibi operasyon: Konsere diye evden çıkan kız bulundu

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert'te heyecan dolu dakikalar yaşandı.

Kocaeli Gebze'deki evinden, 26 Ağustos'ta konsere diye çıkan ve tam 11 gündür 34 yaşındaki komşusu Arife Aslan tarafından alıkonulan 15 yaşındaki Asu A., dün akşam nefes kesen bir operasyonla kurtarıldı.

Müge Anlı önce, kayıp olarak aradığı Asu ile ilgili araştırmalarını sürdürürken Nazlı olarak bilinen komşu Arife Aslan’ın arkadaşı Yasemin Şahbaz’a ulaştı.

Yasemin Şahbaz, 15 yaşındaki Asu’nun kurtarılması için Müge Anlı’nın iş birliğini kabul etti ve kız çocuğunu alıkoyan Arife Aslan’la Yenikapı’da bir buluşma planladı. Buluşma öncesi gerekli, tüm önlemler ve teknik tedbirler alındı.

Gönüllü iş birlikçi Yasemin Şahbaz, buluşmaya hazır hale getirildikten sonra Müge Anlı ekibiyle birlikte Yenikapı’ya doğru yola çıktı.

İş birliği teklifiyle plan yapıldı

Bu sırada operasyondan haberdar edilen Fatih İlçe Emniyeti, Asayiş Büro Amirliği ekipleri de operasyon için düğmeye bastı. Ancak Yenikapı'daki buluşma noktasına gelindiğinde Arife Aslan, bu kez Müge Anlı'nın iş birlikçisi Yasemin Şahbaz'ı Taksim Meydanı'na çağırdı.

Asu'nun kurtarılması için saniyelerle yarışan Müge Anlı ekibi, hiç vakit kaybetmeden Taksim'in yolunu tuttu. Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü'ne Bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri de eş zamanlı olarak Müge Anlı ekibi ile birlikte harekete geçti.

Müge Anlı'da film gibi operasyon: Konsere diye evden çıkan kız bulundu VİDEO

Buluşma noktasına geldi, paketlendi

Hemen ardından Taksim'e ulaşan Müge Anlı ekibi ve emniyet güçleri, buluşma noktasının yakınına konuşlandı. Buluşma noktasında bekleyen iş birlikçi Yasemin Şahbaz, çok geçmeden Arife Aslan'la bir araya geldi. Arife Aslan, bir an evvel Yasemin'i alıp gitmek istese de hiçbir yere kaçamadı.

Ekipler, kıskıvrak yakaladığı komşu Arife Aslan'ı emniyete götürürken Asu da tutulduğu eğlence mekanından kurtarıldı.

Kız çocuğu, ifade vermek üzere Beyoğlu Çocuk Büro Amirliği'ne götürüldü. İşlemlerin ardından da devlet koruması altına alındı.

Müge Anlı'da film gibi operasyon: Konsere diye evden çıkan kız bulundu

"Günlük 2 bin lira kazanırsın, gel seni de gece kulübünde işe alayım"

Kurtarma operasyonu sonrası canlı yayına katılan iş birlikçi Yasemin Şahbaz, arkadaşı Arife Aslan'ın kendisini de ağına düşürmeye çalıştığını, "Günlük 2 bin lira kazanırsın. Gel seni de gece kulübünde işe alayım. Sana yeni kimlik çıkarayım, çalışırsın." diye kandırmaya çalıştığını anlattı. Kızına kavuşan baba Yüksel Arslan, "Kızımı 11 gündür arıyordum. Bu operasyonu Müge Anlı'dan başkası yapamazdı." dedi.

Müge Anlı'da film gibi operasyon: Konsere diye evden çıkan kız bulundu

"Kızımız tutulduğu eğlence mekanından teslim alındı"

Müge Anlı ise başarılı operasyonu "Biz Yasemin'le bir plan yaptık. Emniyetin de destekleri ile sonuçlandırdık. Yasemin, önce Arife ile buluştu. Kaçmaya çalışsa da Arife kıskıvrak yakalandı. Kızımız da tutulduğu eğlence mekanından teslim alındı. Emniyet ekiplerine destekleri için çok teşekkürler." sözleriyle anlattı.

Müge Anlı'da film gibi operasyon: Konsere diye evden çıkan kız bulundu