Euro
9.7479
0.78%
Dolar
8.0924
0.43%
Altın
461.06
0.15%
Borsa
1.377
-2.2%
Bitcoin
455.115
-1.13%
12ºC
İstanbul
Sağanak yağış 12 C
  Muhteşem Yüzyıl'a Rus rakip

  Muhteşem Yüzyıl'a Rus rakip

  "Muhteşem Yüzyıl"a karşılık Türk motifleri içeren yeni bir dizi çekiliyor.
  • 15.08.2013 - 19:55

  Muhteşem Yüzyıl a Rus rakip #1

  Rusya'nın en büyük stüdyolarından Mosfilm'de çekimine başlanan "Yasemin" adlı televizyon dizisi için Moskova'ya İstanbul'daki Sultanahmet semtinin kopyası inşa edildi.

  "Muhteşem Yüzyıl'a taş çıkaracağı" söylenen dizinin dekoru milyonlarca dolara Rusya'nın en ünlü sanatçılarından, "Anna Karenina" filminin dekorlarına da imza atan Sergey İvanov'a hazırlatıldı.

  Dizinin senaryosunu ise ünlü Rus yazar Anna Kozlova kaleme aldı. Mosfilm stüdyolarından açıklama yapan yetkililer, görkemli dekor için gerekli malzemeleri Türkiye, Mısır ve hatta Hindistan'dan getirttiklerini belirtti.

  Muhteşem Yüzyıl a Rus rakip #2

  Muhteşem Yüzyıl a Rus rakip #3

  Muhteşem Yüzyıl a Rus rakip #4

  Muhteşem Yüzyıl a Rus rakip #5

  "3 RUS KIZININ TÜRKİYE MACERASI"

  Yönetmen Vyaçeslav Kaminski de dizisiyle ilgili şunları söyledi: "Yasemin dizisi, üç genç Rus kızın aldıkları ciddi kararla Türkiye'ye nasıl yerleştiklerinin hikâyesi. Rus kültüründen çıkan ve Türk kültürüne adapte olmaya çalışan bu kızların bunu nasıl başardıklarını anlatıyoruz. Dizide tıpkı Muhteşem Yüzyıl'da olduğu gibi bol entrika bulunuyor.

  Sonbaharda yayınlanacak dizinin ilk bölümü, başroldeki Yasemin'i canlandıran Yekaterine Krupenina'nın tam boy portresiyle başlıyor.

  Bu resim, Sultanahmet semtindeki bir otelin girişinde yer alıyor. Sonra bu resimle ilgili hikaye anlatılmaya başlanıyor. Dizi hakkında daha fazla bilgi veremem. Ancak en azından Muhteşem Yüzyıl kadar seyirciyi ekranların başına toplayacağından eminim."

  Muhteşem Yüzyıl a Rus rakip #6
  (Başrol oyuncusu Yekaterine Krupenina)

  İÇERİK GİZLİ TUTULUYOR

  "Yasemin" dizisinin çekimleri büyük sır perdesi arkasında yürütülüyor. Sadece dekor değil, içerik de son derece gizli tutuluyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir