Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
734.120
-4.62%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  • Neslican Tay'ın hayatı film oluyor! Neslican Tay rolünü kim üstlenecek? Neslihan Atagül teklif mi aldı?

  Neslican Tay'ın hayatı film oluyor! Neslican Tay rolünü kim üstlenecek? Neslihan Atagül teklif mi aldı?

  Kanser tedavisi gördüğü sırada hayatını kaybeden Neslican Tay'ın hayatı film olacak. Peki, Neslican Tay'ı kim oynayacak? Neslican Tay rolünü, Neslihan Atagül mü oynayacak?
  • Haber Merkezi
  • 22.09.2020 - 13:20
  Neslican Tay'ın hayatı film oluyor! Neslican Tay rolünü kim üstlenecek? Neslihan Atagül teklif mi aldı?

  Kansere karşı verdiği mücadele ile sosyal medyada tanınan 20 yaşındaki Neslican Tay'ın hayatı beyaz perdeye taşınıyor.

  Neslican Tay'ın rolünü kimin oynayacağı ise merak konusu oldu. İşte, Neslican Tay rolünü üstlenmesi için teklif götürülen isim...

  GEÇTİĞİMİZ YIL HAYATINI KAYBETMİŞTİ

  Bir bacağının kesilmesine neden olan kansere karşı verdiği mücadeleyle tanınan 20 yaşındaki Neslican Tay, 1 yıl önce tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Mücadelesiyle herkese örnek olan Neslican Tay'ın hayatı beyazperdeye taşınıyor.

  Neslican Tay ın hayatı film oluyor! Neslican Tay rolünü kim üstlenecek? Neslihan Atagül teklif mi aldı? #1

  DEMİR KADIN: NESLİCAN TAY

  Daha önce 3 kez yendiği kansere 4'üncü defa yakalanan Neslican Tay, geçen yıl eylül ayında hayatını kaybetmişti. Kanserle mücadelesi sembol haline gelen ve 'Demir Kadın' lakaplı Tay'ın hayatı Ceylan Yapım, K.A Yapım ve Cns Production tarafından film yapılacak.

  PROJEYE SICAK BAKIYOR

  Yapımcılığını Ali Burak Ceylan, Serkan Günay ve Kerim Altıntaş'ın üstleneceği filmin adı "Demir Kadın Neslican" olacak.

  Peki Neslican Tay rolü için, Neslihan Atagül Doğulu'ya teklif götürüldüğü doğru mu? İşte detaylar...

  Neslican Tay ın hayatı film oluyor! Neslican Tay rolünü kim üstlenecek? Neslihan Atagül teklif mi aldı? #2

  NESLİCAN TAY ROLÜNÜ KİM CANLANDIRACAK?

  Çekimlerine Neslican Tay'ın doğum günü olan 14 Mart'ta başlanması planlanan film için Neslihan Atagül Doğulu'ya teklif götürüldü. Tay'ı canlandırması istenen ünlü oyuncunun projeye sıcak baktığı öğrenildi. Filmde birçok ünlü isim de konuk oyuncu olarak yer alacak.

  NESLİCAN TAY KİMDİR?

  Neslican Tay, 1998 yılında Bursa’da doğdu. Rizeli bir anne ve Manisalı bir babanın kızı olan Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize’de tamamladı.

  Üniversite sınavına iki hafta kala kansere yakalandığını öğrendi, araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican Tay, Bahçeşehir Üniversitesi’nde psikoloji eğitimi görüyordu.

  2018 yılında kanser nedeniyle bir bacağını kaybeden ve kendisine ‘Demir Kadın’ diyen Neslican Tay, verdiği röportajda söylediği “Bacağım yok ama yaşam sevincim var!”, “Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki… Çok daha fazlasıyım!” sözleriyle binlerce insana umut olmuştu.

  Neslican Tay ın hayatı film oluyor! Neslican Tay rolünü kim üstlenecek? Neslihan Atagül teklif mi aldı? #3

  Neslican Tay 20 Eylül Cuma günü yaşamını yitirdi.

  20 Eylül 2019 Yılında hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ölümü Türkiye’yi derinden sarsmıştı. Herkese inanç, başarı ve azim duygusuyla örnek olan Neslican Tay ölümünün birinci yılında gururla anılıyor. Konuya ilişkin bilgi edinmek isteyenler ise Neslican Tay kimdir, Neslican Tay neden öldü, Neslican Tay ne kanseriydi sorularına cevap arıyor. İşte Neslican Tay hakkında merak edilenler…

  Neslican Tay ın hayatı film oluyor! Neslican Tay rolünü kim üstlenecek? Neslihan Atagül teklif mi aldı? #4

  SOSYAL MEDYADA FENOMEN OLDU

  Sol bacağının kesilmesine neden olan kanser hastalığına karşı yürüttüğü mücadele azmi ile tanınan ve sosyal medya fenomeni haline gelen Neslican Tay’ın takipçileri genç kızın sağlığına kavuşması için dualarla ve iyi dilekleriyle destek veriyordu.

  Rize'nin Gülbahar Mahallesi'nde ailesi ile oturan Neslican Tay, 2 yıl önce kanser hastalığına yakalandığını öğrenmişti. Tümör nedeniyle sol bacağı kesilen genç kız, hayattan kopmadı, azmi ile kanser hastalarına örnek oldu. Sosyal medya hesabından hastalığını duyuran ve kanserle mücadele edeceğini açıklayan Neslican, yaşadıklarını ve tedavi süreçlerini takipçileri ile paylaşmıştı.

  Kısa sürede 800 bini aşan takipçi sayısına ulaşan Neslican, bir yandan tedavi görürken, diğer yandan Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü kazanarak eğitimini sürdürdü. Kanser hastalığı ile mücadelesi sırasında kendisi gibi hastalara verdiği moral ve destekle tanınan Neslican, fenalaşınca İstanbul'da bir hastanede yoğun bakıma alınmıştı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir