Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.590
3.07%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C
  Reha Muhtar: Ahmet Kaya'ya tek kelime hakaret etmedim

  Reha Muhtar: Ahmet Kaya'ya tek kelime hakaret etmedim

  Ahmet Kaya'ya çatal bıçak fırlatıldığı geceyle ilgili Reha Muhtar "Yemin ederim Kaya'ya hakaret etmedim" dedi.
  • 20.11.2013 - 10:31

  Reha Muhtar: Ahmet Kaya ya tek kelime hakaret etmedim #1

  Başbakan Erdoğan'ın dünkü grup konuşmasında, Ahmet Kaya'ya çatal bıçak fırlatıldığı geceyle ilgili sanatçıları kast ederek "Ulan hepiniz oradaydınız be" demesinin yankıları devam ediyor. 

  Ahmet Kaya'nın linç edildiği gece - izle

  3 ÇOCUĞUNUN ÜZERİNE YEMİN ETTİ

  O gece orada bulunan isimlerden biri de bugün Vatan'da yazarlık yapan Reha Muhtar'dı. Reha Muhtar, o geceyle ilgili 3 çocuğunun üzerine yemin ederek "Ahmet Kaya'ya tek kelime hakaret etmedim" dedi. 

  İşte Reha Muhtar'ın yazısındaki o bölümler;

  Sakinleştirmek dışında tek bir harekette bulunmadım. İnsan gibi insanın hayattaki en önemli varlığı çocuklarıdır... Adam gibi adamın yaşamındaki en kutsal varlık yine çocuklarıdır... Çocukları kendi canından, daha kıymetli; çocukları kendi hayatından daha kutsaldır... Adam gibi adamlar yalan söylemezler... Yalanı vicdanları için bir taşınması ağır bir yük sayarlar... Fakat yalan söylediği yolunda kuşku belirirse bile; adam gibi adamlar; en azından hayattaki en kutsal varlıkları olan çocuklarının üzerine yalan yere yemin etmezler..

  ORTAMI YUMUŞATMAK İSTEDİK

  O resimdekiler ve o sanatçılar; 10. Yıl Marşı okumuyorlar... O resimdeki ünlü sanatçılar ve ben, salonda gerilen sinirleri, saldırganlığı, mütecavizliği engellemek için, havayı yumuşatmak uğruna Türkiye’nin barış şarkısı olan Memleketim şarkısını söylüyorlar... Ne İbrahim Tatlıses, ne Mahsun Kırmızıgül, ne Emel Sayın, ne Ajda Pekkan, ne Muazzez Ersoy, ne Ferdi Tayfur, ne Reha Muhtar, ne Beyazıt Öztürk, o şarkıda ortamı germeye değil; yumuşatmaya çalışıyor... Memleketim şarkısıyla ortam gerdirilmez... Memleketim şarkısıyla ortam yumuşatılır... Ortamı yumuşatacak, Yunus’tan, Emrah’tan, Mevlana’dan bahseden şarkı, Anadolu’nun barış şarkısıdır... O sanatçılar o barış şarkısını mırıldanıyorlar...

  AHMET KAYA'YA TEK KELİME HAKARET ETMEDİM

  Üç çocuğumun üzerine yemin ediyorum ki; Ne o gece... Ne başka bir gece... Ne herhangi bir canlı yayında, Ne herhangi bir köşe yazısında... Ne herhangi bir röportajda... Ne o gecenin herhangi bir anında... Ne o gecenin dışında herhangi bir yayın anında... Ahmet Kaya ile ilgili tek bir kelime kötü bir laf... Tek bir hakaret dolu sözcük etmedim..

  YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir