Petrol
112.75
0.63%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.160
-2.19%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C
  Ruşen Çakır Vatan gazetesinden ayrıldı

  Ruşen Çakır Vatan gazetesinden ayrıldı

  Gazeteci Ruşen Çakır, bugünkü yazısında Vatan gazetesinden ayrıldığını duyurdu.
  • 11.10.2014 - 14:06

  Ruşen Çakır Vatan gazetesinden ayrıldı #1

  Vatan gazetesinden ayrıldığını gazetedeki köşesindenden 'Hoşçakalın' yazısıyla duyuran Gazeteci Ruşen Çakır, “Nerdeyse 30 yıla yaklaşan meslek hayatımın en verimli, heyecanlı ve keyifli günlerini hiç kuşkusuz Vatan’da yaşadım. Dolayısıyla ayrılma kararı benim için hiç de kolay olmadı. Ama bir yerden sonra insan yeni bir şeyler yapmak ve kendisini hayatın akışına bırakmak istiyor” dedi.

  RUŞEN ÇAKIR: VALLAHİ BİLLLAHİ ATATÜRKÇÜ DEĞİLİM

  Diğer yandan, veda yazısını twitter adresinden duyuran Ruşen Çakır, bit takipçisiyle ilginç bir diyaloğa girdi. Takipçisi, Çakır'a "Bir Atatürkçü daha kovuldu. Medya baskı altında, Atatürkçüleri bir bir uzaklaştırıyorlar! Ruşen Çakır, bunun son örneği" dedi. Çakır ise, Atatürkçü olduğunu kabul etmeyerek "Vallahi billlahi Atatürkçü değilim" dedi.

  İŞTE O DİYALOG

  Ruşen Çakır Vatan gazetesinden ayrıldı #2

  RUŞEN ÇAKIR'IN VEDA YAZISI

  Ruşen Çakır’ın Vatan’da son kez yayımlanan “Hoşçakalın” başlığıyla yayımlanan yazısı şöyle:

  "Yazmayı, gazeteciliği bırakıyor değilim. Şunu itiraf etmekte hiçbir sakınca yok: Bu 30 yıl boyunca sık sık bırakmayı düşündüm gazeteciliği. Hatta mesleğe adım atmaya niyetlenen pek çok genci, “başka iş bulun, mesela üniversitede kalın” gibi telkinlerle ayartmaya çalıştım. Umarım sözümü dinlemişlerdir zira gazetecilik Türkiye’de maalesef artık muteber bir meslek değil. Ama benim gibi birçokları için bir tür alın yazısı oldu bu meslek. Galiba gazetecilik mezara kadar yakamı(zı) bırakmayacak. Bakalım... Vatan Gazetesi’nde bu 12 yıl boyunca birlikte çalıştığım bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor ve haklarını helal etmelerini diliyorum. Vatan okurlarına da bana tahammül ettikleri için minnettarım. Hoşçakalın."

  YENİ ADRESİ HABERTÜRK

  Ruşen Çakır'ın Vatan'dan sonra Habertürk'le anlaştığı öğrenildi. Ruşen Çakır, Vatan yazarlığının yanısıra Habertürk TV'de birçok kez canlı yayın programlarına katılmış, Fehmi Koru'nun her katıldığı programın vazgeçilmez ismi olmuştu.

  TAKİPÇİLERİ İSTİFA ETTIĞINE INANMAK İSTEMİYOR

  Gazetesinden kendi isteğiyle ayrılan ve Habertürk'te yazmaya başlayacağını defalarca belirten Çakır'ın istifa ettiğine okuyucu kitlesi bir türlü inanmak istemedi. Hükümet baskısıyla kovulduğuna inanmak isteyen kitle, Çakır'a gün boyu Twitter'da zor anlar yaşattı.

  Ruşen Çakır Vatan gazetesinden ayrıldı #3

  Ruşen Çakır Vatan gazetesinden ayrıldı #4

  Ruşen Çakır Vatan gazetesinden ayrıldı #5

  Ruşen Çakır Vatan gazetesinden ayrıldı #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir