Euro
10.1599
0.22%
Dolar
8.5536
0.06%
Altın
499
0.45%
Borsa
1.361
0%
Bitcoin
340.315
0.12%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Sözcü yazarları Yılmaz Özdil'i istiyor

  Sözcü yazarları Yılmaz Özdil'i istiyor

  Hürriyet'ten kovulan Yılmaz Özdil'in yeni adresi Sözcü olacak..
  • 16.08.2014 - 12:28

  Sözcü yazarları Yılmaz Özdil i istiyor #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Hürriyet gazetesinde, yazısının basılmaması nedeniyle kriz çıkan ve gazete ile yolları ayrılan Yılmaz Özdil, Sözcü'ye geçiyor. 

  Şu ana kadar patronajla bir anlaşmaya varmayan Özdil'in yakında resmi olarak sözleşmeyi imzalayacağı ve Sözcü sütunlarında ulusalcı okur kitlesiyle buluşacağı belirtiliyor. 

  Özellikle Uğur Dündar'la sıkı dost olduğu bilinen Özdil, Dündar ve Bekir Coşkun'un yanı sıra Emin Çölaşan'dan da açık bir davet aldı. 

  BEKİR COŞKUN "BİZİMSİN" DEDİ

  Sözcü yazarı Bekir Coşkun bugünkü yazısında "Sen patronun değil, bizimsin" diyerek kendisine kapının açık olduğunu bildirdi. Bekir Coşkun hatırlanacağı üzere Yılmaz Özdil'den önce o köşenin sahibiydi. Bekir Coşkun'un Hürriyet'ten kovulmasıyla birlikte yerine Yılmaz Özdil transfer edilmişti. 

  EMİN ÇÖLAŞAN: HOŞ GELDİN

  Öte yandan bir başka ulusalcı yazar Emin Çölaşan ise Yılmaz Özdil'i "Bizde baskı yok, sansür yok, Sözcü'ye hoş geldin" cümleleri ile çağırdı. 

  UĞUR DÜNDAR: HEYECANLA BEKLİYORUZ

  Diğer taraftan Yılmaz Özdil'in yakın dostu ve ağabeyi Uğur Dündar da gazete adına kendisini heyecanla beklediklerini duyurdu. Yılmaz Özdil'in Hürriyet'te basılmayan yazısını köşesinde bütünüyle yayınlayan Dündar da Yılmaz Özdil'in Sözcü'ye geçeceğinin işaretini veren yazarlardan biri oldu. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir