Euro
15.2305
-0.46%
Dolar
13.4811
-0.19%
Altın
801.6330
0.14%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
511.201
4.58%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  Time Warner TNT'yi kapatma kararı aldı

  Time Warner TNT'yi kapatma kararı aldı

  Turner Broadcasting System Inc. (Turner) bugün itibariyle TNT Türkiye kanalına ait faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.
  • 14.06.2012 - 10:47

  Time Warner TNT yi kapatma kararı aldı #1

  TNT televizyonunu yeniden yapılandıran ve bunun için milyon dolarlar harcayan Efe Önbilgin sonucu ne olursa olsun, iki yıl sonra TNT’yi bırakacağını söylemişti. Geçtiğimiz Nisan ayında da an bir kararla istifa etti. Önbilgin'in istifasından 2 ay sonra rner Broadcasting System Inc. (Turner) bugün itibariyle TNT Türkiye kanalına ait faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

  İZLENEN 6 KANALDAN BİRİ OLACAĞIZ DEMİŞTİ

  Yeniden yapılanma sürecinde iddialı açıklamalar yapan Önbilgin, "Giriştiğimiz iş kolay değil. Türkiye’de yerleşmiş dört temel, bir yeni televizyon kanalı var; Kanal D, atv, Star, Show ve Fox. Biz bunların arasına girmeye çalışıyoruz. İzlenen altı kanaldan biri olacağız." demişti.

  KANAL BÜYÜYEMEDİ

  Yapılan resmi açıklamayla, "TNT Türkiye belirlenen iş planına göre performans ve büyüme göstermedi. Buna bağlı olarak, yapılan detaylı inceleme sonucunda dikkatle değerlendirilmiş bu karar alındı." denildi.

  Time Warner'a bağlı olan TNT, 3 Mart 2008′de yayına başlamış. Efe Önbilgin'in kurup yönettiği kanal 4 yıllık performansı sonrasında bekleneni verememişti. Kanal 2011 yılını da büyük zararla kapatmıştı...

  TNT'de çalışanların da işlerine son verilirken, kanalın bir süre daha yayına devam edileceği bildirildi.

  İşte yapılan resmi açıklama:

  Turner Broadcasting System Inc. (Turner) bugün itibariyle TNT Türkiye kanalına ilişkin iş faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Kanal, yayın akışı değişikliği ile birlikte yeni bir bildirime kadar yayına devam edecek.

  TNT Türkiye belirlenen iş planına göre performans ve büyüme göstermedi. Buna bağlı olarak, yapılan detaylı inceleme sonucunda dikkatle değerlendirilmiş bu karar alındı.

  Türk medya sektörünün bazı en yetenekli ve yaratıcı insanlarından oluşan TNT Türkiye ekibine hizmetleri için minettarız. Bu zorlu süreçten etkilenen tüm çalışanlara azami desteği sağlayacağız.

  Cartoon Network ve CNN Türk kanalları her zamanki faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek. Turner, Doğan TV ile 1999'da CNN Türk'ün kurulması ile başlayan uzun süreli ve değerli ilişkilerininin yanı sıra Türkiye'deki gelecek yatırımlarına olan bağlılığını sürdürüyor.

  Turner, bu önemli pazardaki büyüme fırsatlarını araştırmaya devam edecek.


  Görüş Bildir