Euro
11.0663
-0.64%
Dolar
9.5415
-0.45%
Altın
549.49
-1.34%
Borsa
1.509
1.09%
Bitcoin
595.780
-1.47%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  Timuçin Esen vazgeçmişti! Hz. Mevlana'nın başrol oyuncusu bakın kim oldu

  TRT'nin dijital kanalı TRT0 için hazırlanan ve hazırlık aşaması 2 yıl süren ''Hz. Mevlâna'' dizisinin çekimleri başladı. Kadrosunda Kaan Yıldırım'ın yer aldığı dizinin başrol oyuncusu da açıklandı.
  • Haber Merkezi
  • 25.09.2021 - 17:03
  • Güncelleme : 26.09.2021 - 18:58
  Timuçin Esen vazgeçmişti! Hz. Mevlana'nın başrol oyuncusu bakın kim oldu

  Son olarak Hekimoğlu'nda rol alan Timuçin Esen'in TRT için hazırlanan ''Hz. Mevlâna'' adlı diziyle başrol için anlaştığı belirtilmişti.

  Ancak ünlü oyuncunun, son anda bu rolden vazgeçtiği geçtiğimiz haftalarda haberlere konu olmuştu.

  Yapımcılığını Ahmet Okur ve Kerim Ayyıldız'ın üstlendiği ve büyük bir merakla beklenen ''Hz. Mevlâna'' dizisinin başrol oyuncusu sonunda açıklandı.

  MEVLANA'YA BÜLENT İNAL HAYAT VERECEK

  Çok yakında izleyicisiyle buluşacak olan dizide, Timuçin Esen'in vazgeçtiği Mevlâna Celaleddin-i Rumi rolünü ünlü aktör Bülent İnal canlandıracak.

  5 sezon boyunca TRT ekranlarında yer alan ve başarılı bir Abdülhamid performansı sergileyen Bülent İnal, Hz. Mevlâna karakterini oynamaktan büyük heyecan duyduğunu söyledi.

  Timuçin Esen vazgeçmişti! Hz. Mevlana nın başrol oyuncusu bakın kim oldu #1

  MEVLANA'NIN ÇEKİMLERİ BAŞLADI

  Yönetmen koltuğunda Can Ulkay'ın oturduğu, senaryosunu Ali Aydın'ın kaleme aldığı Kale Film imzalı dizinin çekimleri, Konya'da özel olarak hazırlanan ve 50 dönüme yayılan TRT Uluslararası Konya Film Platoları'nda başlandı.

  Dizi için 50 dönümlük alana 13. yüzyıl Selçuklu Konya'sının dış ve iç suru inşa edildi. Dış sur içerisinde bulunan 88 yapıdan 35`i aktar, bakkal, kumaşçı, sepetçi, nalbant, testici, çarıkçı, derici, kalaycı, bakırcı gibi zanaatkarların dükkanlarından oluşuyor.

  Ayrıca 37 ev, 4 kümbet, 3 cami, 1 kilise, 2 han, 1 aşevi, 1 hamam, 4 konak yer alıyor. Hz. Mevlana`nın medrese ve dergahının olduğu yerler de dış surun içerisinde bulunuyor. İç surun içerisinde ise giriş surları, Selçuklu Devleti Sarayı, saray surları, rasathane ve Alaeddin Camisi yer alıyor.

  Timuçin Esen vazgeçmişti! Hz. Mevlana nın başrol oyuncusu bakın kim oldu #2

  MEVLANA'NIN OYUNCU KADROSU

  Yapımın oyuncu kadrosunda ayrıca Kaan Yıldırım, Ahu Türkpençe, İlker Aksum, Ushan Çakır, Levent Can, Devrim Özkan, Burç Kümbetlioğlu, Mert Turak, Erdal Yıldız, Yusuf Çim, Mert Karabulut, Turgay Aydın, Can Nergis, Semra Dinçer, Baki Davrak, Burak Can, Gizem Aydın, Muhammet Emre Kaya, Musa Evren, Betigül Ceylan ve Haluk Piyes de yer alacak.

  Timuçin Esen vazgeçmişti! Hz. Mevlana nın başrol oyuncusu bakın kim oldu #3

  Timuçin Esen vazgeçmişti! Hz. Mevlana nın başrol oyuncusu bakın kim oldu #4

  Timuçin Esen vazgeçmişti! Hz. Mevlana nın başrol oyuncusu bakın kim oldu #5

  Timuçin Esen vazgeçmişti! Hz. Mevlana nın başrol oyuncusu bakın kim oldu #6

  Timuçin Esen vazgeçmişti! Hz. Mevlana nın başrol oyuncusu bakın kim oldu #7

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir