Euro
11.0642
-0.66%
Dolar
9.5351
-0.52%
Altın
547.51
-1.7%
Borsa
1.508
1%
Bitcoin
593.174
-2.37%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 15 C

  Yargı dizi oyuncuları ve karakterleri

  Bu akşam ilk bölümüyle Kanal D'de izleyicisiyle buluşacak olan ve başrollerini Kaan Urgancıoğlu ile Pınar Deniz'in paylaştığı Yargı dizisinin oyuncu kadrosu ve dizi karakterleri merak ediliyor.
  • Haber Merkezi
  • 19.09.2021 - 13:41
  Yargı dizi oyuncuları ve karakterleri

  Yeni sezonun başlamasıyla birlikte yepyeni ve birbirinden iddialı yapımlar, televizyon ekranlarında boy göstermeye devam ediyor.

  Yönetmen koltuğunda Ali Bilgin’in oturduğu, senaryosunu Sema Ergenekon’un kaleme aldığı Kanal D'nin yeni dizisi Yargı, bu akşam itibarıyla ekran macerasına başlıyor.

  Başrollerinde Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu'nun yer aldığı Yargı dizisi, bir cinayet vakası nedeniyle yolları kesişen bir avukat ile bir savcının hikayesini anlatıyor.

  İzleyicilere adalet kavramını sorgulatacak olan Süreç Film imzalı Yargı'nın oyuncu kadrosu ve karakterleri merak ediliyor.

  Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Mehmet Yılmaz Ak, Zeyno Eracar, Ali Seçkiner Alıcı, Başak Gümülcinelioğlu, Uğur Aslan, Pınar Çağlar Gençtürk, Onur Özaydın, Ece Yüksel, Özlem Çakar, Arda Anarat, Onur Durmaz, Zeynep Atılgan ve Beren Nur Karadiş'in yer aldığı dizide kim, hangi karakteri oynuyor seyirciler tarafından araştırılıyor. İşte Yargıı dizisinin oyuncu kadrosu ve karakter analizleri..

  YARGI DİZİ KONUSU

  Dizi, Sema Ergenekon’un Adliye’de yaptığı gözlemlere dayanarak oluşturduğu hukuki çatışmaları yansıtıyor.

  Savcı Ilgaz ve avukat Ceylin’in arasında yaşananları anlatacak olan Yargı dizisi izleyicilere aile değerlerini ve adalet kavramını farklı bir bakış açısıyla sorgulatacak.

  Yargı dizi oyuncuları ve karakterleri #1

  YARGI DİZİ KARAKTERLERİ

  KAAN URGANCIOĞLU (ILGAZ KAYA)

  Ilgaz, dürüstlüğüyle nam salmış, kurallara sonuna kadar bağlı, mesleğinin en iyilerinden başarılı bir savcıdır. Babası Metin’in kendisine öğrettiği değerleri tüm benliğiyle özümsemiş, doğrudan şaşmayan bir yapısı vardır. İşinde soğukkanlı, mesafeli, prensip sahibidir ama ailesine karşı tutumu sevgi dolu, koruyucu kollayıcıdır. Çınar’la bütün çabasına rağmen kuramadığı kardeşlik bağını kız kardeşi Defne’yle en saf ve duygulu haliyle yaşar. Kendi kuralcılığının aksine doğanın kuralsızlığına hayrandır, gerçek bir doğa tutkunudur.

  Yargı dizi oyuncuları ve karakterleri #2

  PINAR DENİZ (CEYLİN ERGUVAN)

  Ceylin, hukuk okurken babasının uğradığı haksızlık sonucu hapse girmesine isyan etmiş, kural tanımaz ve inandığı değer ve doğrular uğruna sınırları zorlayan, ''ipten adam alır'' denilen cevval bir avukat. Onun için gerçek adalete erişebilmek uğruna gidilen her yol mubahtır. Bunun için yapamayacağı bir şey yoktur. Babasının yokluğunda bütün ailesini ayakta tutmaya çabalamıştır, bir nevi hala ailenin direği gibidir. Babası Zafer’e çok düşkündür. Kız kardeşi İnci ise onun en değerlisidir, adeta gözünden sakınır.

  Yargı dizi oyuncuları ve karakterleri #3

  HÜSEYİN AVNİ DANYAL (METİN KAYA)

  Metin, Ilgaz’ın babasıdır. Emniyette cinayet büro amiridir. Dürüstlüğüyle nam salmış, kurallara sonuna kadar bağlı, herkesin saygı duyduğu bir polistir. Bunu büyük oğlu Ilgaz’a da aşılamıştır. Ancak sürekli başı belaya giren oğlu Çınar’la hiçbir zaman sevgi dolu bir ilişkisi olamamıştır. Birkaç yıl önce kaybettiği karısının ölümünden onu sorumlu tutmaktadır.

  Yargı dizi oyuncuları ve karakterleri #4

  UĞUR POLAT (YEKTA TİLMEN)

  Yekta; büyük bir hukuk firması olan Tilmen Hukuk’un kurucusudur. Çalıştığı firmaların bütün kirli geçmişlerini temizlemekle ün salmıştır. Yeterli para ödendiği takdirde dünyadaki bütün sorunların çözülebileceğine inanmaktadır. Oğlu Engin’le neredeyse doğduğu günden beri süren, kendi memnuniyetsizliği üzerine kurulu çatışmalı bir ilişkisi vardır.

  Yargı dizi oyuncuları ve karakterleri #5

  MEHMET YILMAZ AK (PARS SEÇKİN)

  Pars, Ilgaz’la aynı yerde çalışan bir savcıdır. Ayrıca Ilgaz’ın yeni ayrıldığı nişanlısı Neva’nın abisidir. Ilgaz’la arasında okul yıllarından beri başlayan tek taraflı bir rekabet vardır. Şimdi de kız kardeşinden ayrılmış olduğu için ona daha da fazla öfkelidir. Hırslıdır, kaybetmeye tahammülü yoktur. Ona göre kendisi diğer herkesten üstündür, tavırlarında bu hep sezilir. İçten içe Ceylin’den hoşlanmaktadır.

  Yargı dizi oyuncuları ve karakterleri #6

  ZEYNO ERACAR (GÜL ERGUVAN)

  Gül, Ceylin’in annesi. Ev hanımıdır. Her ne kadar pasif bir karakter gibi görünse de aslında göründüğünden daha manipülatör biridir. İstediklerini yaptırmak için seçtiği yol ise sürekli hastaymış gibi davranmaktır. En büyük çocuğu olan Aylin’le ilişkisi diğer çocuklarına göre daha yakındır.

  Yargı dizi oyuncuları ve karakterleri #7

  ALİ SEÇKİNER ALICI (ZAFER ERGUVAN)

  Zafer; Ceylin’in babasıdır. Balıkçılık yaparak hayatını kazanmaya çalışır. 6 yıl haksız yere suçlanarak hapse girmiş, mesleği olan gemi kaptanlığından ayrılmak zorunda kalmıştır. Bir senedir özgürdür. İçinde mesleğini kaybetmenin verdiği gurur kırıklığı ve öfkeyi kimseye belli etmemeye çalışarak yaşar. Ceylin en gözde çocuğudur.

  Yargı dizi oyuncuları ve karakterleri #8

  UĞUR ASLAN (EREN DUMAN)

  Eren, Ilgaz’ın en yakın arkadaşıdır. Emniyette cinayet büroda komiserdir. İyi bir polistir. Gözü karadır. Mesleğinden ötürü networkü çok geniştir. Ağzı iyi laf yapar. Eğlenceli ve komik biri olduğu için de herkes tarafından çok sevilir. Ilgaz’ı kardeşi, Metin’i babası gibi görür. Eşi Esra ve kızları Eylül’e aşkla bağlıdır.

  Yargı dizi oyuncuları ve karakterleri #9

  PINAR ÇAĞLAR GENÇTÜRK (AYLİN ERGUVAN YILMAZ)

  Aylin, Ceylin’in ablasıdır. Çocukluğundan itibaren diğer kardeşlerine kıyasla Gül’ün daha çok gözdesi olmuştur. Dört yıl önce kaybettiği oğlunun ardından bir türlü toparlanamamıştır. Ceylin’le aralarında kendisinin yarattığı çekişmeden kaynaklı gergin bir tansiyon vardır.

  Yargı dizi oyuncuları ve karakterleri #10

  ECE YÜKSEL (İNCİ ERGUVAN)

  İnci; Ceylin’in kardeşidir. Üniversite ikinci sınıfta iç mimarlık bölümünde öğrencidir. Küçük yaştayken babasının hapse girdiği için onu doğru dürüst tanıma fırsatı bile bulamadan büyümüş, yarası bol, açlığı doyurulmaz bir kızdır. Ablası Ceylin’e çok düşkündür, annesi babasından çok onu rol model olarak alır. En çok ona güvenir.

  Yargı dizi oyuncuları ve karakterleri #11

  ARDA ANARAT (ÇINAR KAYA)

  Çınar, Ilgaz’ın kardeşidir. Evin sorunlu çocuğudur. Bir üniversitenin kantininde çalışmaktadır. Geçmişte adam yaralamak ve uyuşturucu satıcılığı suçlarından yargılanmıştır. Bu olaylar ve annesinin kalp krizinden ölümü sebebiyle babası Metin’le aralarında hep sorunlu bir ilişki vardır. Ağabeyi Ilgaz’ın kusursuzluğunu üzerinde hep bir baskı olarak görür. Evde iyi anlaştığı tek kişi kız kardeşi Defne’dir.

  Yargı dizi oyuncuları ve karakterleri #12

  ONUR DURMAZ (ENGİN TİLMEN)

  Engin, Ceylin’in en yakın arkadaşıdır. Avukattır. Güçlü ve zengin bir avukat olan babası Yekta’nın itirazlarına rağmen sınıf arkadaşı olan Ceylin’inle birlikte çalışır. Zor zamanlarında hep birbirlerinin yanında oldukları için Ceylin’e güçlü bağlarla bağlıdır. Babası Yekta’yla ise bitmek bilmeyen bir zıtlaşmanın içindedir.

  Yargı dizi oyuncuları ve karakterleri #13

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir