taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7866
6.4017
1460.81
108869.14
271.801
43034.66

Mısırlı erkeklerden 'bırak evde kalsın' kampanyası

Kızların evlilik masrafından şikayetçi olan erkekler kampanya başlattı.

AA | 01.02.2019 - 17:49..
Whatsapp ile paylaş

Mısır’da yayın yapan El-Yevm es-Sabi gazetesi “bırak evde kalsın” kampanyası ile ilgili bir anket yaptı.

Anket sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 44’ü boykotu desteklerken, yüzde 53’ü hayır dedi. Yüzde 3’lük bir grup ise “fikrim yok” diye cevap verdi.

ÜLKEDE FARKLI GÖRÜŞLER VAR

Bir grup milletvekili kampanya ile ilgili açıklamalarda bulundu. Söz konusu kampanyanın "genç kızların duygularını inciteceğini" ifade eden vekiller, diğer taraftan evlilik masraflarının bu derece artmasına da karşı olduklarını kaydederek, evliliğin kolaylaştırılmasının altını çizdi.

"MASRAFLAR PAYLAŞILMALI"

Milletvekili Sabri Yusuf, facebook hesabından yaptığı açıklamada, evliliğin kader olduğu ve Allah’ın takdiri ile gerçekleştiğini ifade ederek, evlenme zamanı gelenlerin evleneceğini endişe edecek bir durum olmadığını söyledi. Yusuf pahalılığa karşı koyabilmek için gelin ve damat adaylarının masrafları paylaşması gerektiğini de kaydetti.

Mısırlı erkeklerden 'bırak evde kalsın' kampanyası

Televizyonda gündüz kuşağı sunucusu spiker Rami Rıdvan da tartışmalara katılan isimlerden biriydi. Twitter hesabından genç kızlara seslenen Rıdvan, “Buna üzülmeye gerek yok. Tam aksine gerçek delikanlılarla işe yaramaz geçleri bu şekilde ayırt edebilirsiniz.” İfadelerini kullandı.

KIZLARDAN KARŞI KAMPANYA

Öte yandan, genç kızlar karşı atağa geçerek gençlere, “Annenin kucağında kal” başlıklı bir kampanya ile cevap verdi.

Mısırlı ünlü artist Ayten Amer’in başlattığı kampanyaya genç kızlardan binlerce destek mesajı geldi.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Amer, genç kızları, “Annenin kucağında kal” hashtagı ile fotoğraflar yayınlamaları ve fotoğrafın altına, “Biz istihare namazını zaten size hayır demek için kılıyoruz.cümlesini yazmalarını istedi.

Ayten Amer’in paylaşımına, Ayet Hamdi isimli genç kız, “Çok haklısınız sizi destekliyorum.” diye cevap verirken, Esma isimli kullanıcı, “Bu karşıt kampanya onlara çok iyi bir cevap oldu. Sonuna kadar arkandayız.”

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir