taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.32205
6.0478
1280.825
98454.88
219.602

New York Times’ta Trump’ı kızdıran isimsiz makale

ABD Başkanı Donald Trump, New York Times'da "isimsiz" olarak yayımlanan “Trump yönetimi içindeki direnişin bir parçasıyım” başlıklı makaleye tepki gösterdi.

Haber Merkezi | 06.09.2018 - 10:23..
Whatsapp ile paylaş
New York Times’ta Trump’ı kızdıran isimsiz makale

ABD Başkanı Donald Trump, hakkındaki kitabın şaşkınlığını atlatmadan, kendi yönetiminden ismini açıklamak istemeyen bir yetkilinin New York Times'ta yayımlanan makalesinin şokunu yaşıyor.

New York Times’ta Trump’ı kızdıran isimsiz makale

İSİMSİZ MAKALE YAYINLANDI

New York Times'da "isimsiz" olarak yayımlanan "Trump yönetimi içindeki direnişin bir parçasıyım" başlıklı makaleyi kaleme alan kişinin Trump yönetiminde üst düzey bir görevli olduğu belirtildi.

"Trump'ın tam olarak anlayamadığı şey, kendi yönetimindeki birçok üst düzey görevli gündeminin bazı kısımlarını ve en kötü heveslerini bozmak için özenle çalışıyor. Bunu biliyorum çünkü ben de onlardan biriyim." ifadelerine yer verilen makalede, bu direnişin yönetimin başarılı olmasını istediği kaydedildi. Donald Trump makaleyi ziyaretçileri ile birlikte okudu.

New York Times’ta Trump’ı kızdıran isimsiz makale

"DEMOKRATİK KURULUŞLARI KORUMA YEMİNİ"

Başkanın devlete zarar veren hareketleri olduğuna dikkat çekilen makalede, "Bu nedenle Trump yönetiminden bazı kişiler Trump'ın görev süresi bitene kadar yanlış hareketlerini engellerken demokratik kuruluşlarımızı da korumaya yemin ettik." ifadelerine yer verildi.

Makalede, Trump'ın düşünce, piyasa ve insanların özgürlüğüne gereğince saygı duymadığı gibi basını da "halkın düşmanı" olarak nitelemesi eleştirildi.

KORKAK MAKALE

Söz konusu makaleye Trump'tan da yanıt gecikmedi. Trump Beyaz Saray’da şeriflerle görüşmesinde makaleyi "korkak bir makale" olarak niteledi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir