Euro
10.3832
0.01%
Dolar
8.5603
0.03%
Altın
511.59
0.02%
Borsa
1.443
-0.8%
Bitcoin
343.624
1.51%
17ºC
İstanbul
Bulutlu 17 C

  Ömer Çelik'ten AK Parti MYK sonrası açıklama

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrası yaptığı açıklamasında Marmara Denizi'ndeki müsilaj kabusuyla ilgili "Plan devreye girdi, 3 yılda tamamlanacak" dedi.
  • AA & Ensonhaber
  • 07.06.2021 - 18:06
  • Güncelleme : 07.06.2021 - 18:55
  Ömer Çelik'ten AK Parti MYK sonrası açıklama

  AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.  Marmara Denizi'ndeki deniz salyası olayına değinen Çelik, konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın devreye girdiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Hepimiz bu konuyla yakından ilgiliyiz. Son derece tedirgin edici bir tablo. Burada ortaya çıkan Çevre ve Şehircilik Bakanımızın açıkladığı eylem planı her açıdan güçlü bir şekilde takip edilecek, gerekleri güçlü bir şekilde yerine getirilecek. Sayın Cumhurbaşkanımız konuyu bizzat takip ettiğini, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza talimatlar verdiğini ifade etti.

  "MARMARA DENİZİ'NDE ACİL EYLEM PLANI DEVREYE GİRDİ,  3 YILDA TAMAMLANACAK"

  Bu deniz salyası sorununun kaderimiz olan tabiatı bütün tehlikelerden korumak ve kurtarmak için çok ciddi bir uyarı olarak ele alınması gereken bir plan olarak değerlendiriyoruz. İleri biyolojik arıtma tesisi yapmanın ne kadar önemli olduğu, yapmamakla övünmenin, bunlarla ilgili temel atmama töreni düzenlemenin ne kadar yanlış olduğu ortaya çıktı. Marmara Denizi'nde 91 noktada denetimlerini sürdürüyor. Acil eylem planı devreye girmiştir. 3 yıllık plan çevresinde tamamlanacaktır.

  Ömer Çelik'ten AK Parti MYK sonrası açıklama VİDEO

  "PARTİMİZ BU KONUNUN YAKIN TAKİPÇİSİ OLMAYA DEVAM EDECEK"

  İnsan eliyle kirlenme konusunda en güçlü mücadeleyi vermemiz gerektiğini bir kere daha ifade ediyorum. Arkadaşlarımız Meclis'te de konunun takibini yapacaklar. Önergeler verilecek, bu çerçevede bütün partilerin katılımıyla takibi gerçekleştirilecektir. Partimiz bu konunun yakın takipçisi olmaya devam edecektir.

  Çevre konusu 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde yoğun biçimde işlendi. Cumhurbaşkanımızın o gün ortaya koyduğu çerçeve bundan sonra hükümet ve kabinemiz için bir talimattır. Sayın Cumhurbaşkanımız 10 ayrı millet bahçesinin açılışını gerçekleştirdi. Şehirlerimizi daha yaşanabilir hale getirilecek bu projeyi çok yakın bir şekilde takip ediyoruz. Atık arıtma tesislerinin ve temiz suyla ilgili faaliyetlerin partimiz ve siyasetimiz açısından öncelikli gündem maddelerinden biri olduğunu belirtmek isterim."

  Ömer Çelik ten AK Parti MYK sonrası açıklama #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir