Euro
15.2769
-0.07%
Dolar
13.5962
0.05%
Altın
793.7660
-0.11%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
496.696
-3.33%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C
  Bahçeli: AKP-CHP-BDP Dalton kardeşler çetesi - izle

  Bahçeli: AKP-CHP-BDP Dalton kardeşler çetesi - izle

  Bahçeli: Erdoğan'ın CHP ve BDP'yle "Dalton Kardeşler" çetesini kurması kendisi açısından daha makbul olacaktır.
  • 19.06.2012 - 12:06

  Bahçeli: AKP-CHP-BDP Dalton kardeşler çetesi - izle #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Dağlıca'da 8 askerin şehit olmasının ardından AK Parti hükümetinin kararını ve tarafını belirlemesi, PKK terörünün kökünü kurutmak için devletin tüm imkanlarını harekete geçirmesi gerektiğini ifade ederek, "Artık müzakereci acizlik, Oslocu çürümüşlük son bulmalıdır" dedi.

  Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Dağlıca kesimindeki sınır birliklerine bu sabah ağır silahlarla saldıran PKK'lıların 8 askeri şehit ettiğini, 16 askeri yaraladığını kaydetti. Son bir haftalık süre içinde, şehit olan 3 polis ve 1 askerle birlikte toplam 12 vatan evladının kanlı örgütün eylemleriyle hayatını kaybettiğini ifade eden Bahçeli, "Aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailelerine, silah arkadaşlarına, millete sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum" diye konuştu.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ!..

  OSLO'CU ÇÜRÜMÜŞLÜK SON BULMALI

  Bölücü terör örgütünün kahpe ve kalleş saldırılarını şiddetle kınadıklarını ve lanetlediklerini vurgulayan Bahçeli, "Bu son hunhar hadiseden sonra AK Parti hükümeti kararını ve tarafını belirlemeli, PKK terörünün kökünü kurutmak için devletin tüm imkanlarını harekete geçirmelidir. Artık müzakereci acizlik, Oslocu çürümüşlük son bulmalıdır. AK Parti hükümeti Türk milletinin ve devletinin hayat haklarıyla, dokunulmaz ve ilişilmez değerleriyle oynamayı bırakmalı ve görevini layıkıyla yerine getirmelidir" diye konuştu.

  Bahçeli, Kandil Dağı'nın ve teröristlere lojistik imkan sağlayan bütün unsurların gecikmeksizin etkisizleştirilmesi için Türkiye Cumhuriyeti'nin teyakkuza geçmesi ve iktidarın bu süreçte gerekli her tedbirin alınmasına önayak olması gerektiğini dile getirdi.

  AK PARTİ YIKIM PROJESİNDEN CAYMALIDIR

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bundan böyle yıkım yolundan çıkması ve Türkiye'nin kanlı bir bölünme sürecine doğru hızla ilerlediğini artık görmesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti:

  "Meselenin küçümsenecek, ihmal edilecek ve hafife alınacak tarafı kalmamıştır. Meclis'te temsil imkanı bulan siyasi bölücüler ise demokrasi ve barış sözleri altında terörü meşrulaştırmaktan bir an önce vazgeçmeli, ana muhalefet yapay sorunları terk etmeli ve AK Parti iktidarı ise yıkım projesinden kesinlikle caymalıdır.

  TÜRK VATANI SAHİPSİZ DEĞİLDİR

  Gerçekten Türk milletinin artık sabrı tükenmiş ve bölücülüğü meşrulaştırmaya çalışan iktidardan ana muhalefete kadar öfkesi kabarmıştır. Başbakan Erdoğan ve hükümetini bundan sonra şeref ve haysiyet mücadelesi beklemektedir. Ve Türk milletinin hıyanet maskeli kanlı tezgahın musallatından muhafaza etme konusunda kendisinin ne kadar azimli, ne kadar samimi, ne kadar cesur ve omurgalı olduğunu yakında herkes anlayacaktır. Biz bedeli ne olursa olsun terörün kanlı senaryosunun başarıya ulaşmaması için üzerimize düşen her sorumluluğu yerine getirmeye sonuna kadar varız ve kararlıyız. Zira Türk vatanı yalnız ve sahipsiz değildir."

  AKP'NİN SULU GÖZLÜ BAŞBAKAN YARDIMCISI

  Nitekim AKP'nin sulu gözlü başbakan yardımcısının İmralı canisinin ev hapsine alınabileceğine dönük ifadesi, CHP Genel Başkanı'nın buna hemen destek verir mahiyetteki çıkışı, PKK ve BDP'nin izinden yürüdüklerini berrak bir biçimde gözler önüne sermiştir.

  Başbakan'a ümit bağlayan bölücülüğün malum milletvekilinin, yaklaşık bir yıl önce sarfettiği "Devlet Öcalan'ı aranıza getirecek" sözleri şimdi yerini bulmakta ve yavaş yavaş bu öngörü gerçekleşmektedir.

  "Silah Kürtlerin sigortasıdır" diyen bu şahsiyetin, Kürdistan'dan, bağımsızlıktan, ayrı bir millet olmaktan bahseden fikirleri gittikçe yandaş toplamakta ve AKP tarafından görüşülebilir ve tartışabilir bir noktaya gelmektedir.

  BAŞBAKAN BDP'YLE YANAK YANAĞA, CHP'YLE SARMAŞ DOLAŞ

  Başbakan Erdoğan ceset avcısı diyerek suçladığı BDP'yle yanak yanağa; ahlaksız, ikiyüzlü, omurgasız, cibiliyetsiz, yüz karası ve seviyesiz sözleriyle küfürler savurduğu CHP'yle de sarmaş dolaş bir hale gelmiştir.

  Kendisinin, CHP'nin kurultay yaparak BDP'yle birleşmesini önermesinin üzerinden de çok geçmemiştir.

  DALTON KARDEŞLER ÇETESİ

  Asıl bundan sonra Başbakan Erdoğan'ın, bu iki partinin liderleriyle birlikte İmralı canisini de fiilen yanlarına alarak yeni bir "Dalton Kardeşler" çetesini kurması kendisi açısından daha makbul ve yerinde olacaktır.


  Görüş Bildir