Başbakan Davutoğlu Strazburg’da
AA

h

Davutoğlu, Strazburg'taki temasları kapsamında Avrupa Konseyi binasına gitti.

DAVUTOĞLU'NA SEVGİ SELİ

Başbakan Davutoğlu'nun konsey binasına gelişi sırasında bir grup Türk sevgi gösterilerinde bulundu. Bunun üzerine makam aracını durdurtan Davutoğlu, vatandaşların yanına giderek onlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

Başbakan Davutoğlu Strazburg’da

Daha sonra makam aracıyla Avrupa Konseyi binasına geçen Davutoğlu'nu, kapıda AKPM Başkanı Agramunt karşıladı. Şeref defterini imzalayan Başbakan Davutoğlu, ardından Agramunt ile görüştü.

Başbakan Davutoğlu, ziyaret sırasında AKPM Türkiye Delegasyonu üyeleri ile de fotoğraf çektirdi.

Başbakan Davutoğlu Strazburg’da

Basına kapalı gerçekleşen görüşmede Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da bulundu.

"EVİNİZE TEKRAR HOŞGELDİNİZ"

Davutoğlu, görüşmenin ardından Agramunt ile gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Türkçe'nin çalışma dili olmasından itibaren Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nde ilk defa bir Türk başbakanın Genel Kurul'a Türkçe hitap edeceğini vurgulayan Başbakan Davutoğlu, 2010'da Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi başkanlığı yaptığı konseye tekrar gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

AKPM Başkanı Agramunt ise Başbakan Davutoğlu'nu ağırlamaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da bir dönem AKPM Başkanlığı görevini yürüttüğünü hatırlatan Agramunt, "Evinize tekrar hoşgeldiniz, sizi ağırlamaktan onur duydum." diye konuştu.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)