Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.368
-0.08%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Başbakan Erdoğan'ın grup konuşması

  Başbakan Erdoğan, grup toplantısında partililere hitap etti.
  • 15.07.2014 - 11:52
  Başbakan Erdoğan'ın grup konuşması

  erdogan

  Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları;

  Bu yıl da çok önemli yasalar için Meclis’i açık tutmaya devam ediyoruz. Geçen hafta terörün sonlandırılmasına dair kanunu çıkararak çözüm süreci yolunda ileri bir safhaya geçtik. İnşallah bu hafta ve önümüzdeki hafta yoğun şekilde çalışarak ramazan bayramı öncesinde kanun tasarısını çıkaracak ardında Meclisi tatile çıkarmış olacağız. Soma’da hayatını kaybeden 301 madencimizin yakını için getirilen düzenlemedir.

  AYLIK BAĞLAMA İŞLEMLERİ TAMAMLANMIŞ DURUMDA

  Şu an itibariyle 301 madencimizden 234’ünün yakınlarına aylık bağlama işlemleri SGK tarafından tamamlanmış durumda. 67 madencimizin yakınları mevcut yasadand olayı bundan yararlanamıyordu, şimdi aylık bağlama imkanı getiriyoruz. Bu tasarıyla madenci şehitlerimizin SGK’ya olan her türlü borçlarını siliyoruz. Ölüm aylığı için gerekli olan 5 yıl sigortalılık ve 900 gün prim ödeme şartını kaldırıyoruz. Anne ve babalar için muhtaçlık kriterini de kaldırıyoruz. Şehit madencilerinin bir yakınının kamuda istihdamını sağlıyoruz. Kazanın meydana geldiği işletmede şehit olan 301 madencimizin 630 yakınına ve o işletmenin sigortalısı oplan 2640 madencimize 6 ay boyunca net ücretleri kadar ücret, bu hafta içinde İŞKUR tarafından ödenmeye başlanacak.

  İŞÇİLERİMİZİN MAAŞI EN AZ 2 ASGARİ ÜCRET TUTARINDA OLACAK

  Torba yasa ile maden işçilerimizin maaşı en az 2 asgari ücret tutarında olacak. Emeklilik yaşı 5 yaş düşürülecek. Yıllık izin süreleri de 4 gün artacak. Yasayla birlikte madencilerimize fazla çalışma yaptırılmayacak.

  DOĞUŞ HOLDİNG'E TEŞEKKÜR

  Soma maden faciasından 2 ay gibi bir süre geçti. Madeci ailelerine konut bağışlayan Doğuş Holding'e şahsım ve milletim adına teşekkür ederim.

  KILAVUZU KARGA OLANIN MALUMATI MALUM

   Diğer adaylardan birinin dediği sözler canımı sıktı biraz. neymiş, bizim iftarlarımız lüks yerlerde yapılıyormuş.. Kılavuzu karga olanın malumatı malum.. Gel bizim iftarlarımıza da gör, nasıl yapılıyormuş iftar, öğren. 

  BİZ İKİ ADAYA KARŞI DEĞİL, GENİŞ BİR BLOĞA KARŞI YARIŞTAYIZ

  Muhalefet eşit seçim yarışı olmadığını söylüyor. Doğrudur. Şuan hepsi AK Parti'ye karşı saf tuttu. CHP-MHP ve diğer ufak partiler, marijanal örgütler, malum medya ve Pensilvanya bu adaylarının arkasında duruyor. Aslında biz iki adaya karşı değil, çok geniş bir bloğa karşı bu yarışı sürdürüyoruz. Tüm muhalefet Ak Parti'ye karşı birleşti. Aslında eşit bir yarışta değiliz. Onlar kirli iftiraları üzerine ittifak yapıyorlar, biz ise milletimizle ittifak yapıyoruz.

  TIPIŞ TIPIŞ SANDIĞA GİDİP OY VERECEKSİNİZ DİYEN DİKTATÖRDÜR

  Adam gibi tıpış tıpış sandığa gidecekseniz diyen kişi utanmadan sıkılmadan bize diktatör diyor. Eğer diktatör arıyorsa senden daha güzel bir diktatör olmaz. Kendi seçmenine tıpış tıpış sandığa gidecekseniz diyen diktatördür. Biz seçmenimize ricada bulunuyoruz. CHP genel müdür masaya yumruğunu vurarak son derece kaba üslup ile emir veriyor. İnanıyorum ki CHP seçmeni bu kaba çağrıya cevabı sandıkta verecek.

  MHP'NİN DURUMU DAHA İÇLER ACISI

  Tabi MHP'nin durumu daha içler acısı. MHP artık seçmenine izah edemez hale geldi. Bahçeli ağzını istediği kadar bozarsa bozsun, edepten ahlaktan aile terbiyesinden yoksun bu üsluba karşı MHP'ye gönül vermiş kardeşlerim buna müsade etmeyeceğini düşünüyorum.

  10 AĞUSTOS BİR TARİH OLACAK

  Milletimiz bu ittifakın Türkiye'yi nereye götüreceğini biliyor ve anlıyor. 10 Ağustos, MHP'de değişimin, eski Türkiye'nin kapılarının kapandığı bir tarih olacak.

  SANATÇILARA MAHALLE BASKISI YAPIYOR DİYENLER ALASINI YAPIYOR

  Bize mahalle baskısı yapıyor diyenler alasını yapıyor. Vizyon toplantımıza davet ettğimiz sanatçılara karşı son derece insanlık dışı saldırılar yapıldı. Sanatçı dostlarımıza yapılan bu saldırı, kimin dikta ve faşizm yanlısı olduğunu gösterdi.

  ÇEKİNMEYİN RAHATSIZ OLMAYIN

  Maskeleri düştü. Sanatçılarımıza buradan sesleniyorum. Çekinmeyin rahatsız olmayın. Eski Türkiye'nin kapılar kapanıyor. Sanat hiç kimsenin tekelinde değildir. Bu CHP zihniyeti Nazım Hikmet'i kullanıp onun yurt dışında sürgünde kalmasını sağlamış partidir.

  İSRAİL HER RAMAZAN MÜSLÜMANLARIN ÜZERİNE ÖLÜM YAĞDIRIYOR

  İsrail'in son günlerde yaptıkları hiçbir şeyle izah edilemez. İsrail terör estiriyor. Bir terör devleti anlayışıyla bunu yapıyor. İsrail her Ramazan ayında olduğu gibi Gazze'deki Müslümanların üzerine ölüm yağdırıyor. Temenni ederim ki ateşkes sağlanır. Gazze'de yine insanlar oruçlarını şehadetle açtı."

  Başbakan Erdoğan ile ilgili tüm haberler  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir