Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
149.983
-0.84%
12ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 12 C
  Erdoğan, Bahçeli, Kılıçdaroğlu ne giyiyor

  Erdoğan, Bahçeli, Kılıçdaroğlu ne giyiyor

  Ünlülerin modacısı Ferruh Karakaşlı üç liderin giyim tarzlarını değerlendirdi.
  • 24.10.2013 - 18:56

  Erdoğan, Bahçeli, Kılıçdaroğlu ne giyiyor #1

  Sözcü'den Selin Kök'e konuşan Karakaşlı, Erdoğan için 'Seninle aynıyım mesajı veriyor', Bahçeli için 'Büyük beden ceket-yorgun görüntü', Kılıçdaroğlu için ise 'Hep gri' değerlendirmelerini yaptı.

  BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN

  Renk ve model konusunda fazla riske girmiyor... Riski sevmeyen bir siyasetçi imajı hakim. Tayyip Bey'in giyiminde temel sorun özellikle ceket kollarının gereğinden büyük olması ve ceket kulplarının tam oturmaması. Sanki bir büyük beden ceket giyiyor. Bu belki de kendisinin tercihidir bilemiyorum.

  Erdoğan'ın özellikle mitinglerinde tercih ettiği kareleri gömlek ve kareli ceketleri İşte tam "Halka ben de senin gibiyim. seninle aynı seviyedeyim" imajı veren bir kıyafet. Ama bana kalırsa yine yanlış.

  Kareli ceketler ve kareli gömlekler daha çok orta boylu ve ince yapılı insanlara yakışır. Oysa Tayyip Bey uzun boylu. Bu nedenle de bu imaj görüntüde gözü yorar ver rahatsız eder. Beni etti mesela. Ve tabii ki pantolon boyları da revize edilmeli. Neredeyse hemen hepsi ayakkabısını örtecek şekilde. Ayrıca bedenine göre çok da bol.

  Erdoğan, Bahçeli, Kılıçdaroğlu ne giyiyor #2

  MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ

  Asla değişmeyen kruvaze ceketler ve Devlet Bahçeli. Kapatın gözlerinizi ilk aklınıza ceketi gelecektir. Tek tip yani. Bahçeli'yi spor bir ceketle gördün mü bu zamana kadar? Hayır. Peki ya hiç tişörtle gördük mü? Hiç görmedik. Bahçeli'nin tek rengi ve tek modeli vardır. Halbuki daha değişimi sembolize edecek görsel mesajlar verebilir. Ciddiyetsizlik formuna gelmeden farklılaşabilir.

  Bahçeli'nin ceketleri büyük beden. Bu da vücudu yorgun gösteriyor. Dinamizmden uzak bir görüntü yani. Kravatlarını ve gömleklerini değiştirebilir. Daha canlı ve dikkat çekici renkler kullanabilir. Bu değişiklik insanların hem dikkatini çeker hem de heyecanlandırır.

  Erdoğan, Bahçeli, Kılıçdaroğlu ne giyiyor #3

  CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU

  Sosyal demokrat çizgiye uygun bir görüntü hakim. Ama açıkçası Bülent Ecevit ya da Deniz Baykal imajı kadar ön planda değil. Hitap ettiği kesime uygun bir görüntü çiziyor. Gri takım elbisesi zaman zaman kollarını kıvırdığı düz renk gömlekleri Kılıçdaroğlu deyince ilk akla gelen görüntüler.

  Erdoğan, Bahçeli, Kılıçdaroğlu ne giyiyor #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir