Euro
11.0796
-0.52%
Dolar
9.5471
-0.39%
Altın
550.85
-1.09%
Borsa
1.509
1.09%
Bitcoin
593.040
-1.64%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C
  Fahrettin Altun'un defalarca paylaşılan konuşması

  Fahrettin Altun'un defalarca paylaşılan konuşması

  Terör örgütü PKK'nın emri ve HDP'nin çağrısıyla sokağa çıkan teröristlerden hesap soruldu.
  • Haber Merkezi
  • 06.10.2021 - 00:58
  • Güncelleme : 06.10.2021 - 10:50

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un geçen yıl yaptığı açıklamalar, 6-7 Ekim olaylarının yıl dönümünde yeniden akıllara geldi.

  6-7 Ekim olaylarının sanıklarından hesap sorulacağının altını çizen Fahrettin Altun, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer vermişti;

  "TERÖR ÖRGÜTÜNÜN EMRİ VE SİYASİ UZANTILARININ ÇAĞRISIYLA KATLİAM YAPILDI"

  "Türkiye'yi kendilerince istedikleri yola çekmek için terörden yaptırıma kadar türlü tehditlere başvuranlar başarıya ulaşamadı, ulaşamayacak Allah'ın izniyle.

  Fahrettin Altun'un defalarca paylaşılan konuşması-Video

  Terör örgütü PKK’nın emri ve siyasi uzantılarının çağrısı sonucunda, özellikle sivil insanlara yönelik kanlı katliamlara sahne olan 6-8 Ekim olayları da yine böylesine bir girişimdir.

  ULUSLARARASI BOYUTLARI OLAN...

  Uluslararası boyutları olan, PKK ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin çıkarına hizmet eden bu cinayetlerin failleri bugün hakim karşısına çıkıyor.

  KATİLLER İÇİN HESAP VAKTİ

  Yani bugün katiller için hesap vaktidir. Bizim hamdolsun adalete olan inancımız tamdır.

  Fahrettin Altun un defalarca paylaşılan konuşması #1

  "DEVLETİMİZ VE MİLLETİMİZ, HER DAİM AYAKTADIR"

  Türkiye'yi bölmek, parçalamak ve dahası içeriden hançerlemek isteyen tüm odaklara karşı devletimiz ve milletimiz her daim ayaktadır. Terör örgütleriyle, küresel güç odaklarıyla ve darbeci zihniyetlerle mücadeleden bir an olsun geri durmayacağız. Bu vesileyle Yasin Börü'yü ve bugüne kadar terör örgütlerinin saldırılarında hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi ve vatandaşlarımızı da rahmetle yad ediyoruz. Terör örgütlerine ve onların destekçilerine küçük siyasi hesaplar uğruna sessiz kalanlar, demokrasi ve insan hakları değerlerine de ihanet ettiklerini bilmeliler.

  Birliğimize kastedenler, ayrılıkçı amaçlarla sokakları kan gölüne çevirenler, terör faaliyetleri ile ülkemizi esir almaya çalışanlar için, Yasin Börü, Ahmet Dakak, Riyat Güneş, Hasan Gökguz ve 37 kişinin katilleri için şimdi hesap vakti."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir