Petrol
96.59
3.14%
Euro
18.204
-0.40%
Dolar
18.0284
0.45%
Altın
1.019
0.20%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
427.633
0.62%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Fatma Şahin'in unutamadığı yuvalama anısı

  Bakan Şahin, Gaziantep'in meşhur 'yuvarlama' yemeğiyle ilgili unutamadığı bir anısını paylaştı.
  • 25.03.2013 - 13:44
  Fatma Şahin'in unutamadığı yuvalama anısı

  Fatma Şahin in unutamadığı yuvalama anısı #1

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Seyhan Belediyesi'nce düzenlenen 'Adana Kültür Günleri' etkinlikleri kapsamındaki yemek yarışmasının, ödül törenine katıldı.

  TÜRKİYE SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA TANIŞTI

  Seyhan Kültür Merkezi'ndeki etkinlikte kürsüye çıkan Bakan Şahin, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemiyle beraber, Türkiye'nin sosyal belediyecilik anlayışıyla tanıştığını söyledi. Sosyal belediyeciliğin, vatandaşların iyi gününde ve kötü gününde yanlarında olmayı gerektirdiğini söyleyen Şahin, bunun da ileri demokrasinin bir basamağı olduğunu kaydetti.

  Fatma Şahin'in unutamadığı yuvalama anısı

  Fatma Şahin in unutamadığı yuvalama anısı #2

  "AZ KALSIN BENİ VERMEYECEKLERDİ"

  Şahin, salonun diğer tarafındaki bir kadının 'Sayın Bakanım sizi göremiyoruz' demesi üzerine kürsüden ayrılarak, sahnede konuşmasını sürdürdü. Yemek yapmanın emek ve hüner gerektirdiğinin altını çizen Şahin, kendisinin de yemekle ilgili bir anısını şöyle anlattı: "Eşim Malatyalı, beni istemeye geldikleri zaman ailem, yuvarlama yapıyor; yuvarlama Gaziantep'in çok önemli bir yemeği, bayram yemeği. Misafir gelecek diye bizim aile bütün gün Gaziantep yemekleri yapıyorlar. Rahmetli kayınpederim geldi, oturdular. Dedi ki 'Ya çorba çok güzel olmuş'; bizimkiler buz kesildi. Bizim yuvarlamaya çorba dediler. Az kalsın beni vermeyeceklerdi ama son anda yuvarlamanın ne kadar bereketli ve ne kadar zor bir yemek olduğunu anlatınca, hatta onlara belli bir süre sonra onlara, görümcelerime yuvarlatmaya başlayınca kesinlikle çorba demenin ne kadar haksızlık olduğunu öğrendiler."

  "TÜRKİYE, GÜZELLİKLERİ YAŞAMANIN DÖNEMİNE GİRDİ"

  Konuşmaların ardından Bakan Şahin ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, yemek yarışmasında dereceye giren kadınlara ödüllerini verdi. Ödül töreni sırasında bir konuşma yapan Mehmet Ali Şahin, şunları kaydetti: "Çağımızda farklılıkların kavga nedeni olması sebebiyle çok sıkıntılar yaşadık. Ülkemizde de farklılıklar hep kavga nedeni oldu. Ama artık Türkiye, farklılıklarımızla birlikte güzellikleri yaşamanın dönemine girdi."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir