Petrol
98.52
4.34%
Euro
18.1017
-0.47%
Dolar
18.616
0.17%
Altın
1.014
-0.82%
Borsa
3568
0.39%
Bitcoin
367.398
-1.69%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Genç'in maymun fıkrası AK Partilileri kızdırdı

  Kamer Genç'in maymun fıkrası AK Partili milletvekillerini yine çok kızdı.
  • 22.06.2012 - 10:45
  Genç'in maymun fıkrası AK Partilileri kızdırdı

  Genç in maymun fıkrası AK Partilileri kızdırdı #1

  CHP Tunceli milletvekili Kamer Genç'in anlattığı bir fıkra, AKP'lileri yine çok kızdırdı. TBMM KİT Komisyonu üyesi de olan Genç, ''Ticari Sır'' kavramını eleştirdi ve '' Bir kamu bankası bir kişiye 2 katrilyon 700 trilyon liralık kredi vermiş. Bu kişinin kim olduğunu sordum. Ticari sır diye açıklamadılar'' dedi.

  AK PARTİLİLER'İ KIZDIRAN FIKRA

  AKP'li milletvekillerinin KİT Komisyonuna gelmeyerek yolsuzluk iddiaları bulunan TEDAŞ görüşmelerini engellediğini de savunan Genç şu fıkrayı anlattı: ''Maymuna bir şeftali getirmişler, maymun şeftaliyi yemeden önce arkasına götürmüş. 'Niye götürüyorsun o şeftaliyi arkana?' demişler. Vallahi, geçen gün çekirdeğini çıkaramadığım bir şeftaliyi yuttum da şimdi çekirdeğini çıkarıp çıkaramayacağımı denemek istiyorum demiş. Yani çekirdeğini çıkaramayacağınız şeftaliyi yutmayın''

  "SEN ÖYLE Mİ YAPIYORSUN"

  Genç'in bu sözlerine AK Partili vekiller tepki gösterirken, İstanbul milletvekili Ünal Kıcır da, ''Sen öyle mi yapıyorsun, ölçüyor musun?'' diye laf attı. Genç bir süre önce TBMM Genel Kuruldan aynı fıkrayı Başbakan Erdoğan'ın ''Anayasa değişikliğini hap gibi vereceğiz'' sözleri üzerine de anlatmış ve ''Hap gibi yutarız ama sonra arkadan çıkarması zor olur'' demişti. Genç'in bu sözlerine AKP milletvekilleri ''Karanlık adam, ayıp oluyor'' diye laf atmıştı.


  Görüş Bildir