Euro
14.009
4.02%
Dolar
12.369
3.08%
Altın
712.88
3.27%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
702.624
0.42%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C

  HDP'nin Kırşehir mitinginde gerginlik

  HDP'nin Kırşehir mitingi sonrasında iki grup arasında çıkan gerginlik polisin müdahalesiyle büyümeden önlendi.
  • İHA
  • 14.05.2015 - 19:53
  HDP'nin Kırşehir mitinginde gerginlik

  HDP nin Kırşehir mitinginde gerginlik #1

  HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın katılımıyla Kırşehir Cacabey Meydanı'nda düzenlenen miting öncesinde, Türk ve Azerbaycan bayrakları taşıyan bir grup, polis barikatının önüne geldi.

  PET SU ŞİŞELERİ FIRLATTILAR

  Burada slogan atan grupla miting alanında bulunanlar arasında sözlü sataşmalar yaşandı. Bu sırada, gruptakilerin birbirlerine pet su şişeleri fırlattığı görüldü. Selahattin Demirtaş, gerginliğin yatışmasını bir süre araçta bekledikten sonra meydanda partililere seslendi.

  SLOGAN ATARAK YÜRÜDÜLER

  Mitingin ardından Demirtaş'ın aracına doğru yönelmesi sırasında, ellerinde bayraklar olan grup, slogan atarak yürüyüşe geçti. Miting alanındakilerin karşılık vermesi üzerine iki grup birbirine taş attı. Bazı bina ve araçların camının kırıldığı olaylar sırasında, polis ekipleri gruplara müdahale etti.

  HDP nin Kırşehir mitinginde gerginlik #2

  HDP BAYRAKLARINI YAKANLARA MÜDAHALE

  Gruplar arasında, daha sonra HDP il binasının bulunduğu Lise Caddesi'nde arbede yaşandı. Polis ekipleri, arbede sırasında biber gazıyla müdahalede bulundu.

  HDP nin Kırşehir mitinginde gerginlik #3

  POLİS MÜDAHALE ETTİ

  Adliye önünde yeniden toplanıp mitingin yapıldığı Cacabey Meydanı'na yürüyen ve alandaki HDP bayraklarını indirip yakan gruba polis ekipleri biber gazı ve coplarla müdahale etti. Grup, müdahalenin ardından dağıldı.

  HDP nin Kırşehir mitinginde gerginlik #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir