Euro
15.4109
1.27%
Dolar
13.6485
1.17%
Altın
783.61
1.19%
Borsa
1.988
0.37%
Bitcoin
703.546
-2.30%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C
  Mithat Sancar'dan CHP'ye: Yanlış buluyorum

  Mithat Sancar'dan CHP'ye: Yanlış buluyorum

  HDP Eş Başkanı Mithat Sancar, CHP'nin Suriye tezkeresine hayır demesinin ardından tezkere gerektiren başka olayı gündeme getirdiğini belirterek "Yanlış buluyorum" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 17.11.2021 - 19:41
  • Güncelleme : 17.11.2021 - 20:45

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yozgat'ta yaptığı konuşmasında "Söz veriyorum o Kandil denen yuvayı yerle yeksan etmezsem Kılıçdaroğlu demesinler" ifadeleri, HDP'yi kızdırdı.

  "YANLIŞ BULUYORUM"

  'Demokrasi, Adalet ve Barış Deklarasyon' kapsamında sahada temaslarını sürdüren HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Kılıçdaroğlu'nun Kandil açıklamalarıyla ilgili ifadelerini yanlış bulduğunu belirtti.

  "Bir yandan tezkereye karşı çıkacaksınız, sonra da çok daha büyük bir tezkere gerektiren bir başka olayı gündeme getireceksiniz, yanlış buluyorum" diyen Sancar, şu ifadeleri kullandı:

  Mithat Sancar'dan CHP'ye: Yanlış buluyorum VİDEO

  "GERÇEKÇİ BİR SİYASET TARZI DEĞİLDİR"

  "Toplumsal olayları karmaşık bir dünya olarak görmekte fayda var. Siyaset, bir meselenin o an dile getirilmesi ve bu dile getirilenin hemen gerçekleşmesi beklentisiyle yürütülebilecek bir faaliyet değildir. Bir anda sonuç alınabileceğini var saymak, gerçekçi bir siyaset tarzı değildir. Demokratik siyasetin ve aktörlerinin sabırlı olması ve çok geniş bir perspektiften bakması gerekiyor. Şüphesiz, on yılların derinleşmiş zihniyetinin birkaç olumlu adımla ya da umut veren olayla kökten değişeceğini beklemiyoruz.

  Mithat Sancar dan CHP ye: Yanlış buluyorum #1

  "GÜVENİ ZEDELER, BİZ TUTARLILIK ÖNEMLİDİR DİYORUZ"

  Ancak bir sıkıntıya dikkat çekmekte fayda var. Bir yandan müzakereye yakın, daha uzlaşmacı bir dil kurulurken, diğer yandan bunun çok gerisine düşen güvenlikçi bir dille açıklama yapmak inandırıcılığı ve toplumun güvenini zedeler. Biz tutarlılık önemlidir diyoruz. Aktörlerden elbette ansızın bir değişim, dönüşüm ve farklılaşma beklemiyoruz ama belli bir tutarlılık beklemeye de hakkımız var. Bu beklentinin sadece siyasi partilerde değil, toplumda da olduğunu söylemek gerek.

  "BİR YANDAN TEZKEREYE HAYIR DİYECEKSİN.."

  Bir yandan savaşa, tezkereye karşı çıkacaksınız; sonra da çok daha büyük bir tezkere gerektiren bir başka olayı gündeme getireceksiniz. Yanlış buluyorum."

  Kemal Kılıçdaroğlu: Kandil'i yerle yeksan edeceğim HABERİMithat Sancar dan CHP ye: Yanlış buluyorum #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir