Euro
8.9996
0%
Dolar
7.4092
0.06%
Altın
443.32
0.35%
Borsa
1.54
0%
Bitcoin
239.500
0.83%
11ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 11 C
  Murat Kurum: Hendekten mağaradan öteye geçemeyenler şehircilikten söz etmesin

  Murat Kurum: Hendekten mağaradan öteye geçemeyenler şehircilikten söz etmesin

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TBMM'de kendisine tepki gösteren HDP'lilere, terör örgütünün kazdıkları hendekleri, sivil halka ve güvenlik güçlerine yönelik saldırılarını hatırlattı.
  • AA
  • 13.12.2020 - 00:19
  • Güncelleme : 13.12.2020 - 12:34

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TBMM Genel Kurulu'nda Bakanlığının 2021 yılı bütçesine ilişkin yaptığı konuşmada, HDP'lilerin eleştirilerine yanıt verdi.

  "HDP VEKİLİ, BİZE ÇEVRECİLİK DERSİ VERİYOR"

  HDP'li milletvekillerinin konuşmasını ibretle izlediğini kaydeden Bakan Kurum, "HDP vekili kendince bize çevrecilik, şehircilik dersi veriyor. Biz sizin çevreciliğinizi Diyarbakır sokaklarında, dünya mirası Sur’un sokaklarında gördük, Şırnak’ta, Mardin’de yakıp yıktığınız tarihi eserlerde, bu milletin bağımsızlığının simgesi camilerimizin harap hallerinde gördük." dedi.

  Murat Kurum: Hendekten mağaradan öteye geçemeyenler şehircilikten söz etmesin-Video

  Murat Kurum: Hendekten mağaradan öteye geçemeyenler şehircilikten söz etmesin #1

  "ARDINIZDA GÖZÜ YAŞLI AİLELER, HARABELER BIRAKTINIZ"

  Eski Sur ile yeni Sur'un fotoğraflarını gösteren Kurum, "Ardınızda, gözü yaşlı onbinlerce insan, binlerce aile bıraktınız. Ardınızda, harabeler içerisinde şehirler bıraktınız. Bize çevreciliği de şehirciliği de öğretemezsiniz." diye konuştu.

  Murat Kurum: Hendekten mağaradan öteye geçemeyenler şehircilikten söz etmesin #2

  "KIRKLAR DAĞI'NDAKİ KATLİAMINIZI GÖRDÜK"

  Kırklar Dağ'na ilişkin fotoğrafları da gösteren Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Biz sizin çevreciliğinizi işte en son Kırklar Dağı'nda gördük. Kırklar Dağı'ndaki binalara bak. Türkülere konu olmuş o yemyeşil Kırklar Dağı’nda nasıl bir çevre talanı, nasıl bir doğa katliamı yaptığınızı gördük. Biz bugün Doğu, Güneydoğu’da bıraktığınız enkazı, gerçekleştirdiğiniz talanı gidermeye çalışırken, Doğu’yu, Güneydoğu’yu karış karış ihya ve inşa ederken, bize talandan, katliamdan bahsedemezsiniz. Sizler; bu ülkede sadece çevre ve şehirciliği değil, eli kalem tutacak gençlerimizin istikballerini, annelerimizin hayallerini, Kürt kardeşlerimizin hayatlarını çaldınız, talan ettiniz, katlettiniz."

  Murat Kurum: Hendekten mağaradan öteye geçemeyenler şehircilikten söz etmesin #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir