Murat Kurum: Yaralarımızı sarana kadar daima deprem bölgesindeyiz
DHA

Mehmet Özhaseki'nin görevden affını istemesinin ardından yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olan Murat Kurum çalışmalara başladı..

Bakan Kurum, ekibiyle bir araya geldi.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Kurum, cuma gününden itibaren bölgesine giderek sahada incelemeler yapılacağını söyledi.

"Yaralarımızı tamamen sarana kadar daima deprem bölgesindeyiz"

Bakan Kurum, şu ifadeleri kullandı:

Yegane önceliğimiz milletimiz. İlk işimiz de depremzede kardeşlerimizin mutluluğu. Çünkü asrın felaketinde asrın dayanışmasını gösteren aziz milletimize sözümüz var.

Bugün ekibimizle, Deprem Bölgesi Yeniden İnşa Toplantımızı gerçekleştirdik. İnşallah cuma gününden itibaren Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’ya giderek sahada incelemelerde bulunacağız, vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz.

Depremden etkilenen tüm şehirlerimizde, sokak sokak, hane hane arı gibi çalışacağız. Allah’ın izni, devletimizin gücü, milletimizin duasıyla dün afet bölgelerinde şehirlerimizi nasıl yeniden ayağa kaldırdıysak aynı anlayışla deprem bölgesini de süratle ihya edeceğiz.

Yaralarımızı tamamen sarana kadar, kötü günlerin izlerini silene kadar daima deprem bölgesinde olacağız. Hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak, kardeşlerimiz yeni yuvalarına en kısa sürede kavuşacak.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)