Petrol
96.58
0.15%
Euro
18.2968
-0.01%
Dolar
17.9237
-0.14%
Altın
1.031
0.05%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
429.157
2.65%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C
  Oktay Vural'ın TBMM'de konuşmakta zorlandığı anlar - İzle

  Oktay Vural'ın TBMM'de konuşmakta zorlandığı anlar - İzle

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ege Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu ile ilgili TBMM Genel Kurulu'nda konuştuğu sırada zor anlar yaşadı.
  • DHA
  • 21.02.2015 - 04:03

  oktay-vural

  TBMM Genel Kurulu'nda söz alan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Ege Üniversitesi'nde yaşanan olaylarda bir öğrencinin hayatını kaybetmesiyle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

  Oktay Vural'ın TBMM'de konuşmakta zorlandığı anlar - İzle

  PKK ÜNİVERSİTEDE DİYE EMNİYETİ REKTÖRLÜĞÜ UYARMIŞTIM

  “Ege Üniversitesi'nde, Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi mensubu Fırat Yılmaz Çakıroğlu maalesef şehit edilmiştir. Bu kürsüden ve Parlamentoda, hükümete, PKK'nın üniversitedeki örgütlenmesine karşı tedbir alınmasını defalarca ifade etmiş, Ege Üniversitesi yönetiminin de PKK'nın bu yapılanmasıyla ilgili hiçbir tedbir almamasıyla ilgili, bu konuda, hem Rektörlüğü hem emniyet teşkilatını uyarmıştım. Bu değerli kardeşim beni birkaç kere aradı. Dün çıkan bir gerginlik ve bu gerginlikten sonra bugün sınava girecekler, polise söylüyorlar "Tedbir alınız" diye ama maalesef sınava girerken polis yok, saldırıya uğruyorlar ve bıçaklanarak ölüyor. Sayın Başkanım, yani 45 dakika ambulans gelmiyor, kan kaybından ölüyor. Aldığım bilgilere göre, inşallah öyle değildir ama, oradaki bir polis arabasıyla gönderilmesi talebi uygun görülmüyor. Bunun sorumlusu kim? Elinizi vicdanınıza koyunuz. İç güvenlikte buna alacağınız ne tedbir var?"

  VURAL DAHA FAZLA KONUŞAMADI

  Konuşurken gözleri dolan ve duygulanan Vural, "Allah rahmet eylesin" dedikten sonra daha fazla konuşamadı ve MHP grubunun en arka sırasına giderek burada bir süre sessizce oturdu. TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, olayı kınadığını belirterek, "Biz de bu menfur olayı şiddetle kınıyoruz. Fırat Yılmaz Çakıroğlu'na Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir