Euro
10.2653
-0.02%
Dolar
8.466
-0.04%
Altın
508.22
0%
Borsa
1.454
-0.45%
Bitcoin
337.600
3.98%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C

  Şehit annesi: Bir nebze de olsa içimize su serpildi

  Gara şehidi Astsubay Semih Özbey'in annesi Sadiye Özbey, Sofi Nurettin kod adlı PKK'lı teröristin öldürülmesi üzerine bir nebze de olsa içlerinin rahatladığını söyledi.
  • İHA
  • 18.05.2021 - 01:17
  • Güncelleme : 18.05.2021 - 09:06
  Şehit annesi: Bir nebze de olsa içimize su serpildi

  PKK'nın sözde Suriye Genel Sorumlusu Sofi Nurettin kod adlı teröristin, MİT'in Kuzey Irak'ta gerçekleştirdiği operasyon ile etkisiz hale geldiğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası söyledi.

  Gara şehidi Astsubay Semih Özbey'in annesi Sadiye Özbey, aldığı haber üzerine ''Bir nebze de olsa içimize su serpildi.'' dedi.

  GARA'DA 13 TÜRK VATANDAŞI ŞEHİT EDİLMİŞTİ

  PKK terör örgütü, Gara'da alıkoyduğu 13 Türk vatandaşını şehit etmişti. MİT'in yürüttüğü operasyon sonrası PKK'lı Sofi Nurettin Kuzey Irak'ta öldürülmesi üzerine Gara şehitlerinden Astsubay Semih Özbey'in annesi ve babası açıklamalarda bulundu.

  Şehit annesi: Bir nebze de olsa içimize su serpildi VİDEO

  Şehit annesi: Bir nebze de olsa içimize su serpildi #1

  ''DEVLETİMİZ GEREĞİNİ YAPACAKTIR''

  Şehidin babası Gürsel Özbey, aldıkları haberin bir nebze de olsa kendilerini rahatlattığını belirterek “Acımızı dindirecek hiçbir şey yok ama bu haber bir nebze olsa da biraz ferahlık veriyor. Ben sayın Bakanım Süleyman Soylu'yla birlikte Cumhurbaşkanımızı ziyarete gittiğimde bütün dağ kadrosunun, elebaşlarının hepsinin ölmeden benim rahat edemeyeceğimi söylemiştim. İnşallah bunun arkası gelecek. Kötülüğün sonu yok. Bizim çocuklarımız mazlumdu. Kendi ellerindeydiler. Neden bunu yaptılar, yapmamaları lazımdı. Bu bize yapılan en büyük darbe, en büyük haksızlıktır. Biz buna üzülüyoruz. Tabii ki devletimiz gereğini yapacaktır. Hepsini teker teker inlerinden çıkarıp leşlerini serecektir. Ben buna inanıyorum. Devletime güveniyorum. Var olsun Türkiye Cumhuriyeti, var olsun milletimiz. Devamı da inşallah gelecektir, bizim beklentimiz o. Bizim acımızı bunlar bir nebze azaltacaktır ama inşallah sonu gelecektir. Terör örgütü sonsuza kadar milletin sırtından kurtarılacaktır diye ümit ediyorum” dedi.

  Şehit annesi: Bir nebze de olsa içimize su serpildi #2

  ''İNŞALLAH KÖKLERİ GELİR''

  Şehidin annesi Sadiye Özbey ise, Gara'da evladını şehit eden teröristlere tepki göstererek, “Sayın Cumhurbaşkanımız açıklama yaptı. Çocuklarımızın ölümüne sebep olan teröristlerden birsinin öldürüldüğünü açıkladı. Bir nebze de olsa içimize su serpildi ama inşallah kökleri gelir. Benim çocuğumun hiçbir günahı yoktur. Hiçbir suçu yoktu. Benim çocuğum sadece kendi ekmeğinin peşindeydi. Bize bunları yaşatanlara ben sürekli beddua ediyorum. İnşallah hepsinin kökü gelir. Bunlar Müslüman değiller, bunlar Amerika'nın, İngiltere'nin uşakları. Sağ olsun Cumhurbaşkanımızı Rabbim başımızdan eksik etmesin. İnşallah bunların sonları gelir. Bütün anne, babaları böyle sızlatmakla ellerine bir şey geçmeyecek. Onlar en sonunda kendi eştikleri kuyuya düşecekler, inşallah cehennemde yanacaklar. Bizim çocuklarımız da rabbimin izniyle şehit oldular, cennette olacaklar. O zaman da biz onlara güleceğiz orada. Ama hakkımızı da orada alacağız. Çocuğum da ben de hakkımızı orada alacağız" şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir