Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
769.878
-1.23%
14ºC
İstanbul
Yağmur 14 C
  Sırbistan Cumhurbaşkanı: Türkiye büyük bir bölgesel güç

  Sırbistan Cumhurbaşkanı: Türkiye büyük bir bölgesel güç

  İstanbul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuğu olan Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Türkiye'nin bölgede önemli bir etkiye sahip olduğunu ve iyi ilşkileri geliştirmek istediklerini belirtti.
  • AA
  • 26.09.2020 - 00:42
  • Güncelleme : 26.09.2020 - 00:42

  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İstanbul'da görüşen Vucic, Sırp medyasına görüşme hakkında değerlendirmelerde bulundu.

  Görüşmede Sırbistan'daki otoyol projeleri, yeni yatırım alanları ve siyasi konuları ele aldıklarını aktaran Vucic, ayrıca Türkiye-Sırbistan-Bosna Hersek üçlü zirve toplantıları ile Sırbistan'da inşa edilmesi planlanan ortak sanayi bölgesi hakkında da fikir alışverişinde bulunduklarını dile getirdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbıstan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile görüştü-Video

  Sırbistan Cumhurbaşkanı: Türkiye büyük bir bölgesel güç #1

  "SAYIN ERDOĞAN, SIRBİSTAN'A SAYGI İLE YAKLAŞIYOR"

  Sırbistan ile Kosova arasındaki diyalog sürecini de görüştüklerini söyleyen Vucic, "Sayın Erdoğan'ın bu mesele hakkındaki tutumunu dinledim ve ben de tutumumuzu kendisine anlattım. Kendisi Sırbistan'a karşı saygıyla yaklaşıyor." ifadelerini kullandı.

  Vucic, Sırbistan'a saygı duyan herkese aynı çerçevede karşılık verdiklerini belirterek, Türkiye ile hiçbir konuda fikir ayrılığı yaşamak istemediklerini vurguladı.

  Sırbistan Cumhurbaşkanı: Türkiye büyük bir bölgesel güç #2

  "TÜRKİYE, DÜNYA ÇAPINDA GÜÇ KAZANIYOR"

  İki ülke arasında mükemmel bir iletişim olduğunun altını çizen Vucic, "Bu bizim açımızdan çok önemli, zira Türkiye en önemli bölgesel güçlerden biri olmasının yanı sıra dünya çapında da her geçen gün daha önemli bir konuma gelen bir güç." şeklinde konuştu.

  Sırbistan Cumhurbaşkanı: Türkiye büyük bir bölgesel güç #3

  "DOSTANE İLİŞKİLERİMİZİ GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ"

  Vucic, Türkiye'nin coğrafi, ekonomik, kültürel ve diğer potansiyelinin çok büyük olduğunu kaydederek, Türkiye ile iyi ilişkilerin Sırbistan için önemine işaret etti.

  Sırbistan Cumhurbaşkanı: Türkiye büyük bir bölgesel güç #4

  Türkiye'nin bölgede önemli bir etkiye sahip olduğunu kaydeden Sırp lider, "(Türkiye ile) En iyi düzeydeki dostane ilişkilerimizi korumak ve gelecekte daha da geliştirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

  Sırbistan Cumhurbaşkanı: Türkiye büyük bir bölgesel güç #5

  Sırbistan Cumhurbaşkanı: Türkiye büyük bir bölgesel güç #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir