Petrol
96.53
0.09%
Euro
18.2891
-0.05%
Dolar
17.9364
-0.07%
Altın
1.032
0.14%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
428.920
2.55%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C
  Vecdi Gönül'den Başbuğ yorumu: No comment

  Vecdi Gönül'den Başbuğ yorumu: No comment

  AK Parti Antalya Milletvekili, Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül'den Başbuğ'un tutuklanmasına ilginç tepki.
  • 08.01.2012 - 19:12

  Vecdi Gönül den Başbuğ yorumu: No comment #1

  Antalya'nın Alanya İlçesi'nde AK Parti İlçe Teşkilatı'nın 4'üncü Olağan Genel Kurulu yapıldı. Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kongreye, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Antalya Milletvekili ve Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül, Antalya milletvekilleri Gökcen Enç, Menderes Türel, Sadık Badak ve AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı ile partililer katıldı.

  GÖBEK ATILACAK BİR OLAY DEĞİL

  Genel kurulda konuşan Mevlüt Çavuşoğlu, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un tutuklanmasını değerlendirdi. Çavuşoğlu, "Türkiye'nin normalleşmesi bakımından önemli, ama bu olay sevinilecek, göbek atılacak ve alkışlanılacak bir olay değildir. Bu olay aslında milletimizin 'Peygamber ocağı' dediği askeriyemizin maalesef kendi konularının dışına çıkmasının olumsuz bir yansıması ve sonucudur. Mahkeme kararı olmadan kimseyi suçlu ilan edemeyiz. Yargı en kısa zamanda delilleriyle beraber herkesin vicdanında yer bulacak şekilde bu konuyu değerlendirir ve kararını verir" dedi.

  PKK'YA SESLERİ ÇIKMAZ

  Konuşmasında Barış ve Demokrasi Partisi'ni (BDP) de sert şekilde eleştiren Çavuşoğlu, şöyle dedi: "Uludere'de sınırda 35 vatandaşımız vahim bir hata sonucu hayatını kaybetmiştir. Konuyla ilgili devletimiz her türlü araştırma ve soruşturmayı yapmaktadır. Bu olayı fırsat bilerek, terör örgütünün uzantısı olanların neler söylediğine şahit oluyoruz. Diyarbakır'da, Siirt'te ve Batman'da terör örgütü tarafından vatandaşlarımız katledildi. Bu vatandaşlarımız da Kürt kökenliydi. PKK'ya karşı sesleri çıkmadı ve çıkamaz. Çünkü kökten onlara bağlılar. PKK'nın kontrolü dışında bir adım atamazlar. Sayın Başbakanımız grup toplantısında söyledi. 'PKK lastiğinizi gevşetmezse tuvalete bile gidemezsiniz.' Böyle bir vahim olayı, devletin ve milletin aleyhinde kullanmaya çalışmak densizliktir ve bölücülüktür."

  'YORUM YOK'

  Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül ise gazetecilerin Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un tutuklanmasına ilişkin sorusuna İngilizce "No comment" (Yorum yok) karşılığını verdi. Gönül, daha sonra ilçe teşkilatında görev yapan eski yönetim kurulu üyelerine teşekkür plaketi verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir