taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9329
6.5439
1493.12
94730.94
283.939
49088.01

'Putin Rusya'ya Atatürk etkisi yaratacak'

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Vladimir Surkov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in gelecekte Rus devleti üzerindeki etkisinin, Atatürk'ün Türkiye'de yarattığı etkinin benzeri olacağını vurguladı.

Haber Merkezi | 11.02.2019 - 19:10..
Whatsapp ile paylaş

qweqwe

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Vladimir Surkov, Nezavisimaya Gazeta'da yayınlanan yazısında, Vladimir Putin'in gelecekte Rus devleti üzerindeki etkisinin, Atatürk'ün Türkiye'de yarattığı etkinin benzeri olacağını vurguladı.

"ATATÜRK ETKİSİ YARATACAK"

Putin'in siyasi makinesinin yeni hız kazanmaya başladığını ve uzun vadeli, zorlu ve ilgi çekici bir çalışma gerçekleştirmeyi hedeflediğini kaydeden Surkov, Putin'in Rusya'ya Atatürk etkisi yaratacağını ifade etti.

Sukov "Bu makinenin tam kapasiteye ulaşması için daha çok zaman var. Bu nedenle Rusya, modern Fransa'nın kendisini De Gaulle'ün 5. cumhuriyeti olarak adlandırdığı, Türkiye'nin önceden olduğu gibi Mustafa Kemal Atatürk'ün 6 ok ideolojisini desteklediği, ABD'nin hâlâ daha kurucu babaların değerlerini esas aldığı gibi çok uzun yıllar sonra da Putin'in devleti olacak." diye ifadelerini kullandı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir