taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7745
Euro
7.3717
Altın
1647.62
Borsa
93225.22
Gram Altın
358.998
Bitcoin
49838.89

Ruhani: ABD müzakere masasına oturacak

ABD yaptırımları nedeniyle zorda olan İran'da Cumhurbaşkanı Ruhani, Beyaz Saray'ın, baskıların sonuç vermediğini göreceğini söyledi. Ruhani, ABD'nin teslim olacağını vurguladı.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Ruhani: ABD müzakere masasına oturacak

İran, ABD yaptırımları nedeniyle zor günler geçiriyor. Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, baskılar ve bu ülkeyle müzakerelere ilişkin konuştu.

Ruhani, Washington yönetiminin müzakere için birçok dünya ldierini ara bulucu olarak gönderdiğini söyledi.

Ruhani: ABD müzakere masasına oturacak

"ABD TESLİM OLACAK"

"ABD bir gün maksimum baskıların sonuç vermediğini görecek." diyen Ruhani, Beyaz Saray'ın teslim olacağını ve müzakere masasına oturacağını belirtti. İran Cumhurbaşkanı ayrıca, "Tüm haklarımızı da kabul edecekler." diye konuştu.

KASIM SÜLEYMANİ SUİKASTI

Ruhani, Kasım Süleymani'nin öldürülmesi nedeniyle Kongre'nin ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'ın ve Pentagon'un İran'a karşı yetkilerini kısıtladığını hatırlatarak, "ABD, bölge meselelerini çözmek isteseydi, Süleymani ile iş birliği içinde ve onun vasıtasıyla bunu yapabilirdi. Şimdi bu işi 20 kişiyle yapmalı. Süleymani ile konuşarak sorunlar çözülebilirdi. Şimdi işleri daha da zorlaştı." görüşlerini paylaştı.

Ruhani: ABD müzakere masasına oturacak

"ABD'Yİ ZORLA MASAYA OTURTTUK"

İran Cumhurbaşkanı, 2013 ve 2015'te ABD'yi zorla müzakere masasına oturttuklarını ve istemediği halde anlaşma belgesini imzalattıklarını savunarak, bugün de aynı şeyi yapabileceklerini ve Washington yönetimini geri adım atmak zorunda bırakabileceklerini ileri sürdü.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir