taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9436
6.5503
1582
120149.7
302.489
52798.91

Rusya: Türkiye'ye savaş uçağı vermeye hazırız

Rosoboronexport Başkanı Miheyev, Rusya'nın, Türkiye'ye, F-35'lere alternatif savaş uçağı tedarikini görüşmeye hazır olduğunu belirtti.

AA | 25.04.2019 - 01:39..
Whatsapp ile paylaş
Rusya: Türkiye'ye savaş uçağı vermeye hazırız

Rusya devlet savunma sanayisi şirketi Rosoboronexport Başkanı Aleksandr Miheyev, Ankara’nın F-35 programından çıkması halinde Moskova’nın, Türkiye’ye uçak tedarik etmeye hazır olup olmadığı sorusuna ilişkin Rus basınına yaptığı açıklamada, "Türk tarafı istişarelerde bulunmak için bize başvurursa imkanlarımız dahilinde Rus Birleşik Uçak Şirketi ile ortaklaşa istişare etmeye hazır olacağız." ifadelerini kullandı.

Rusya: Türkiye'ye savaş uçağı vermeye hazırız

ÇAVUŞOĞLU, "F-35 OLMAZSA BAŞKASI OLUR" DEMİŞTİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin F-35 programından çıkarılması halinde Rusya'dan uçak almayı düşünüp düşünmeyeceği sorusu üzerine, "'Ben böyle istedim, Türkiye çıkacak' diye bir şey yok. Uluslararası hukuk var. Hakkımızı ararız. En kötü senaryoyu konuşalım. Bizim yeni uçaklara ihtiyacımız var. F-35'ler olmazsa ben yine ihtiyacım olan uçağı herhangi bir yerden almak durumundayım. Ta ki kendim üretinceye kadar. Şu anda kendi uçaklarımızı üretmek için yoğun çaba sarf ediyoruz." demişti.

Rusya: Türkiye'ye savaş uçağı vermeye hazırız

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir