25 yaş aşı randevusu ekranı: Aşı randevusu nasıl alınır?
ensonhaber.com

Türkiye'de, koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan aşılama süreci hızla devam ediyor. Bu kapsamda, 25 yaş üzeri vatandaşların aşılanma süreci de başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ''Aşı randevularında yaş sınırı 25'e indi. Randevu alan gençler, aşı olmayı ertelemiş büyükleri varsa konuşup, randevu için yardımcı olsun. İlk randevular yarın. Gençlik salgına karşı harekete geçsin.'' dedi.

Aşı randevusu almak isteyen vatandaşlar, MHRS ve ALO 182 üzerinden randevulara ulaşabiliyor. Peki 25 yaş ve üstü için koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? İşte aşı randevusu alma adımları...

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Aşı randevusu almak için öncelikle Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ne (MHRS) giriş yapılması gerekiyor.

Karşınıza gelen ekranda e-Devlet ile giriş sağlayabileceğiniz butona tıklayabilirsiniz ya da üye ol butonuna basarak üye olabilerek giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra sol tarafta yer alan "Aşı randevusu al" sekmesini tıklayınız.

Bunun ardından size ''Aile Hekimi'' veya ''Hastane'' seçeneklerini sunacak.

Aile hekimini seçmeniz durumunda kendi aile hekimim ya da başka aile hekimi seçeneğini aktaracak istediğinizi işaretleyebilirsiniz.

Hastaneyi seçmeniz durumunda da yine size uygun olan hastanenin listesi verilecek. Bu sayfalar açıldıktan sonra seçtiğiniz gün ve saatte aşı randevunuz alınmış olacak.

25 yaş aşı randevusu ekranı: Aşı randevusu nasıl alınır?

AŞI RANDEVUSU ALMA EKRANI