Diş Hekimi Gökhan Atakan kimdir?
ensonhaber.com

Estetik ve sağlıklı bir sağlığına sahip olmak isteyen sanat dünyasının ünlü isimleri ve bölgesindeki siyasetçiler kendilerini Uzman Diş Hekimi Gökhan Atakan’a teslim ediyor. Atakan’ın hastaları arasında çok sayıda hekim meslektaşı da bulunuyor. İşte yurt içi ve yurt dışında verdiği eğitimlerle de tıp dünyasında adından sıkça söz ettiren Diş Hekimi Gökhan Atakan hakkında merak edilenler...

ADANA’DA DOĞDU ADINI DÜNYAYA DUYURDU

Gökhan Atakan, 1984 yılında Adana’da dünyaya geldi. 2003 yılında Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladığı eğitimini 2008 yılında tamamlayarak ‘diş hekimi’ unvanını aldı. Mezun olduktan hemen sonra başladığı ‘Restoratif Diş Tedavisi ve Endodonti’ doktora programı çerçevesinde gerçekleştirdiği zorlu klinik çalışmasını başarıyla bitirerek 2013 yılında ‘Dr.’ (Ph.D) unvanını aldı. Ardından İsviçre’de mikroskop destekli endodonti üzerine eğitimler aldı ve 2022 yılı sonunda kök kanal tedavisi işlemlerini kısaltan yeni bir alet tasarlayıp meslektaşlarının beğenisi kazandı.

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDA SEMİNERLER DÜZENLİYOR

2013-2015 yılları arasında özel bir hastanede görev yapan Dr. Gökhan Atakan, daha sonra kendi kliniğini açtı. Kök kanal tedavisi sonrası geliştirdiği özel bir protokol ile (CleanEndo Protokolü) adını diş hekimliği dünyasına duyuran Dr. Atakan, teknolojik cihazların diş hekimliğine entegrasyonuyla ilgili özel çalışmalar yürütmektedir. Mikroskop destekli endodonti ve gülüş estetiği üzerine hem Türkiye’nin hem de dünyanın dört bir yanında kurslar ve seminerler düzenleyen Dr. Gökhan Atakan, evli ve iki çocuk babasıdır. Dr. Atakan ayrıca Türk Endodonti Derneği ve Estetik Diş hekimliği Akademisi Derneği üyesidir.