Petrol
84.81
-0.07%
Euro
17.7155
0.14%
Dolar
18.5058
0.31%
Altın
964.2
-0.18%
Borsa
3275
0.28%
Bitcoin
348.865
-6.59%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C

  e-Nabız Covid-19 test sonucu nasıl öğrenilir? Kaç günde çıkar? Covid-19 test sonucu sorgulama

  Kişisel sağlık kaydı sistemi olan e-Nabız, sağlık konusundaki evraklarınızı, sonuçlarınızı ve kayıtlarınızı takip edebileceğiniz bir sistemdir.Peki e-Nabız'dan Covid-19 test sonucu nasıl öğrenilir?
  • Haber Merkezi
  • 21.10.2020 - 16:42
   e-Nabız Covid-19 test sonucu nasıl öğrenilir? Kaç günde çıkar? Covid-19 test sonucu sorgulama

  1 Ocak 2015 tarihinde hayata geçirilen e-Nabız Sistemi ile sağlık konularına dair bir çok bilgiye sahip olunabiliyor. Sağlık Bakanlığı'nın bir uygulaması olan e-Nabız'a e-Devlet üzerinden, e-İmza ile giriş yapabilirsiniz. Ayrıca e-Nabız ile COVID-19 Test Sonucunuzu sorgulayabilirsiniz. Aile Hekimi Girişi'nin de bulunduğu e-Nabız'ın detayları...

   e-Nabız Covid-19 test sonucu nasıl öğrenilir? Kaç günde çıkar? Covid-19 test sonucu sorgulama #1

   

  e-NABIZ GİRİŞ NASIL YAPILIR?

  E-Nabız uygulamasına giriş yapabilmeniz için iki yol var. Bunlardan ilki internet üzerinden https://enabiz.gov.tr adresine giriş yaparak e-Nabız sistremini kullanmak. Diğeri ise E-Devlet sisteminden giriş yaparak kayıt işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra e nabız sistemini kullanmak. Ayrıca Aile hekiminizden geçici e-Nabız şifresi almakta mümkündür.

  e-NABIZ NASIL KULLANILIR?

  e-Nabız sistemine e-devlet şifresi ve mobil imza ile girilebilirsiniz. e-Devlet şifresi olmayanlar ise aile hekimine başvurarak geçici şifre talep edebilirler. Bunun için e-Nabız geçici şifresinin gelmesini istediğiniz cep numarasını, aile hekimine kaydettirmeniz gerekiyor. Aile hekiminize iki şifre gelecektir. Geçici şifreyi aile hekiminize verdikten sonra e-Nabız'ı sürekli olarak kullanabilirsiniz.

   

   e-Nabız Covid-19 test sonucu nasıl öğrenilir? Kaç günde çıkar? Covid-19 test sonucu sorgulama #2

  COVİD-19 TEST SONUCU KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

  Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan koronavirüs test sonuçları bir kaç gün içerisinde e nabız sistemi üzerinden açıklanıyor.


  Test alınma sırasında size verilecek olan barkod numaranızla ve pasaport numaranızla birlikte ,TC Kimlik Numaranızla Sağlık Bakanlığı'nın e nabız uygulaması ile sonuçlar görüntüleniyor.

  Sağlık Bakanlığından yapılan bilgilendirmede, "Koronavirüs testi yaptırmış vatandaşlarımız test sonuçlarına eNabız uygulamasından ulaşabilir" ifadesine yer verildi.

  e-NABIZ COVİD-19 TEST SONUCU NASIL SORGULANIR?

  PCR ( Covid-19 ) test sonucunuzu almak için artık sağlık kuruluşlarına gitmek zorunda değilsiniz. Test alınma sırasında size verilecek olan barkod numaranızla ve pasaport numaranızla birlikte ,TC kimlik numaranızla Sağlık Bakanlığı'nın e-Nabız sisteminden alabilisiniz.

  Tarif edildiği üzere yapmanız gereken;

  1- Google Arama Motoruna e-Nabız yazıp aratmak.

  2- Açılan Sayfada En başta yer alan e-Nabız TC Sağlık Bakanlığı yazan yere tıklamak.

  3 - Açılan e-Nabız Sisteminde Covid-19 Test Sonuçlarını tıklamak.

  4- Açılan sayfaya TC/Pasaport ve Barkod Numarasını girerek sonuçlara ulaşmak.

   

  e-NABIZ COVİD-19 TEST SONUCU SORGULAMA EKRANI


  Görüş Bildir