İzmir'deki doktor, israfa karşı yoldan çevirdiklerine aşı yapıyor
DHA

Koronavirüs salgınıyla mücadelede toplumsal bağışıklığı sağlama adına büyük önem arz eden aşılama, yurt genelinde sürüyor.

Bu süreçte özveriyle çalışan sağlık çalışanlarının aşılamanın hızlanması adına yaptığı çabalar, ilginç görüntüler oluşturuyor.

İzmir'in Bornova ilçesinde bulunan 9 Nolu Ana Çocuk Sağlığı Merkezi'nde görevli doktor Lütfiye Şahin, geçen günlerde aşı israfını önlemek için üniversiteli bir öğrenciyi yoldan çevirerek randevusuz aşılamasıyla gündeme geldi.

ELİNDE KALAN AŞIYI RANDEVUSUZ YAPTI

Aşıların 6'şarlı biçimde hazırlandığını, bu nedenle ellerinde kalan dozları randevusuz uyguladıklarını ifade eden Şahin, bugün de elinde kalan aşıyı randevusuz gelen Mustafa Daşdelen'e yaptı.

İzmir'deki doktor, israfa karşı yoldan çevirdiklerine aşı yapıyor VİDEO

İzmir'deki doktor, israfa karşı yoldan çevirdiklerine aşı yapıyor

"AŞI İSRAFINI ÖNLEMEK ADINA YAPIYORUZ"

Bir tek dozun bile ziyan edilmemesi gerektiğinin altını çizen Şahin, "Aşı israfını önlemek adına randevusuz hastaları kabul ediyoruz. Randevuya gelmeyen veya iptal eden varsa, kapıdan çevirdiğimiz hastalarla o günkü aşı dozumuzu tamamlıyoruz." dedi.

İzmir'deki doktor, israfa karşı yoldan çevirdiklerine aşı yapıyor

"HEM ŞAŞIRIYORLAR HEM MEMNUN OLUYORLAR"

Kapıdan çıkıp yoldan geçenleri tek tek durdurduklarını anlatan doktor Şahin, "Yoldan geçenlere teklif ediyoruz. Geçtiğimiz gün karşılaştığımız vatandaş aşı vaktinin geldiğini ancak randevu almadığını söyledi. Ona hemen aşıyı uyguladık. Bu şekilde aşı olanlar da hem şaşırıyor hem de memnun oluyor." diye konuştu.

Randevusuz aşı olan Mustafa Daşdelen de "Bugün tesadüfen bu yoldan geçiyordum. İçeriye girip aşı olup olamayacağımı sordum ve doktor hanım da hemen kabul etti. Herkesin bir an önce aşı olmasını tavsiye ediyorum." dedi.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)