Petrol
108.64
-0.43%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
482.116
1.53%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C
  Sıcak havanın etkisiyle ciltler kurudu

  Sıcak havanın etkisiyle ciltler kurudu

  Yaz sonrası oluşan kuru cilt probleminden kurtulmanın mümkün olduğunu belirten uzmanlar, hiç kimsenin bir yaz mevsiminde birdenbire kırışmadığını söyledi.
  • İHA
  • 26.09.2018 - 12:22
  • Güncelleme : 26.09.2018 - 12:27

  Yaz sonrası oluşan kuru cilt problemi hakkında açıklamalarda bulunan uzmanlar, Eylül ayında en çok rastlanılan sorulardan bir tanesinin "Ben bu yaz kırıştım, ne yapmak gerek?" sorusu olduğunu belirterek, aslında hiç kimsenin bir yaz mevsiminde birden bire kırışmadığını dile getiriyor. Uzmanlar, bu kırışıklığın sadece uzun yıllara bağlı ortaya çıkan sonuçla beraber daha çarpıcı bir şekilde göründüğünü ifade ediyor.

  Sıcak havanın etkisiyle ciltler kurudu #1

  GÜNEŞTEN KORUYUCU KREMLER İHMAL EDİLİYOR

  Oluşan kuru cilt probleminin yazın daha fazla açık havada zaman geçirildiği için ortaya çıktığını dile getiren uzmanlar; rüzgar, toz, güneş gibi etkilere cildin daha fazla maruz kaldığını ve bunlara bir de denizden gelen tuz ve havuzdan gelen klorun eklendiğini söylüyor. Konuya yönelik değerlendirmelerini aktaran uzmanlar, “Yazın sıcaktan dolayı nemlendirici ve güneşten koruyucu kremler sürmek ihmal ediliyor. Daha fazla desteğe ihtiyaç duyan cilde aslında daha az destek olununca da yaz sonunda ‘bu yaz kırıştım ben’ gibi bir düşünce ortaya çıkıyor" ifadelerini kullanıyor.

  Sıcak havanın etkisiyle ciltler kurudu #2

  NEMLENDİRİCİ ÜRÜNLERİ DÜZENLİ KULLANIN

  Yaz sonu kırışıklık korkusu yaşayanların ciltlerinin düzgün bir şekilde nemlendirmeleri gerektiğini vurgulayan uzmanlar, yaş ve cilt tipine uygun ürünlerin kullanılmasını öneriyor. Bu ürünlerin düzenli bir şekilde kullanılmasını isteyen uzmanlar, tedavi yöntemleri arasında asit enjeksiyonlarının bulunduğunu da aktarıyor.

  Sıcak havanın etkisiyle ciltler kurudu #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir