Ter kokusu kabusunuz olmasın: 24 saat etkili çözümler
ensonhaber.com

Ter kokusunu azaltmak ve önlemek için çeşitli doğal çözümler kullanabilirsiniz.

Bu yöntemler sayesinde 24 saat boyunca, aylarında ter kokusuna veda ederek günlük yaşantınızı da kolaylaştırabilirsiniz.

İşte bazı etkili yöntemler:

1. Limon

Limon, antibakteriyel özellikleri sayesinde ter kokusunu önlemeye yardımcı olabilir. Bir dilim limonu doğrudan koltuk altınıza sürebilir veya limon suyunu pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz.

2. Elma sirkesi

Elma sirkesi, cildin pH dengesini düzenleyerek bakterilerin çoğalmasını engeller. Bir pamuk yardımıyla elma sirkesini koltuk altınıza uygulayabilirsiniz. Bu işlemi gece yapıp sabah durulamak daha etkili olabilir.

3. Karbonat

Karbonat, teri emerek kokuyu azaltır. Bir çay kaşığı karbonatı suyla karıştırarak macun haline getirin ve koltuk altınıza uygulayın. Kuruduktan sonra durulayabilirsiniz.

4. Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı, antibakteriyel özelliklere sahiptir ve hoş bir koku bırakır. Küçük bir miktarı koltuk altınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

5. Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı, güçlü antibakteriyel özelliklere sahiptir. Birkaç damla çay ağacı yağını suyla seyreltip pamuk yardımıyla koltuk altınıza uygulayabilirsiniz.

6. Adaçayı

Adaçayı, ter bezlerini sıkılaştırarak terlemeyi azaltabilir. Adaçayı çayı demleyip soğuduktan sonra bir sprey şişesine koyarak koltuk altınıza püskürtebilirsiniz.

7. Lavanta yağı

Lavanta yağı, hem hoş bir koku sağlar hem de antibakteriyel özelliklere sahiptir. Birkaç damla lavanta yağını suyla seyreltip pamuk yardımıyla koltuk altınıza uygulayabilirsiniz.

8. Mısır nişastası

Mısır nişastası, teri emme özelliği ile bilinir. Terli bölgelerinize doğrudan mısır nişastası uygulayabilirsiniz.