Euro
10.245
0.69%
Dolar
8.4628
0.52%
Altın
496.77
1.07%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
441.666
-7.14%
17ºC
İstanbul
Güneşli 17 C

  Ünlü sunucu göğüslerine partiyle veda etti

  Annesini ve ablasını çok genç yaşta meme kanserinden kaybeden 27 yaşındaki Claira Hermet, ameliyatından 6 gün önce memelerine partiyle veda etti.
  • 16.01.2015 - 10:21
  Ünlü sunucu göğüslerine partiyle veda etti

  Claira Hermet

  Henüz 9 yaşındayken, kendisi 42 yaşında olan annesini, daha sonra da 31 yaşında ablasının da hayata veda etmesi üzerine uzun yıllar bunalıma giren BBC sunucusu, kendisinin de meme kanseri geni taşıdığını öğrendi

  Kanser riskinin yüzde 85 olduğunu öğrenen Hermet, "Doktor bana kanser geni taşıdığımı ve riskimin çok yüksek olduğunu söyleyince sanki mideme bir yumruk yemiş gibi oldum. Ağlaya ağlaya hastaneden çıktım." diyerek o anları anlattı;

  "BENİ BIRAKMAYACAK BİR ERKEK BULURSAM AMELİYAT OLURUM"

  Hermet operasyon kararını nasıl verdiğini ise şöyle anlattı, "O anda ameliyatı olmak zorunda olduğumu anladım. Doktorlar bana kendimi hazır hissettiğimde ameliyatı olabileceğimi söyledi. Ama çok gençtim, henüz 19 yaşındaydım. Eğer beni sadece ben olduğum için seven bir erkek bulursam ameliyatı olabilecek kadar güçlü hissedebileceğimi düşündüm. Böylece operasyondan sonra da beni terk etmeyecek ve görüşebilecektik. Bu da uzun bir yol gibi görünmüştü."

  Ünlü Sunucu Claira Hermet- Foto Galeri

  "YILLARCA BUNALIM YAŞADIM"

  9 yaşında annesini kaybeden sunucu, "Yıllarca annemin acısını atlatamadım. Onu çok özlüyordum. Kendimi çok çaresiz hissettim çünkü asla hiçbir şey onu geri getirmeyecekti. Daha sonra ablam Emily'i de aynı sebepten kaybettim. Sonra birden hayatımı böyle üzülerek tüketmek istemediğime karar verdim. Çünkü annem de ablam da bunu istemezdi. Ardından her geçen günüm için şükretmeye başladım ve ufak tefek üzüntülerimi bir kenara bıraktım." dedi. Operasyondan önce tüm ameliyat ekibiyle de dans eden Hermet'in cesareti ve neşesi diğer kadınlara da örnek oldu.

  Ünlü sunucu göğüslerine partiyle veda etti #2

  MASTEKTOMİ NEDİR?

  Angelina Jolie'nin yaptırmasıyla basında çok konuşulan mastektomi ameliyatı, BRCA1 ismi verilen gene sahip olan ve meme kanseri yaşama riskinin yüksek olduğu tespit edilen kadınlara uygulanabiliyor. Ailesinde çok fazla meme kanseri görülen kadınlar testi yaptırarak kendisi de yakalanma riskini öğrenerek mastektomiye karar verebiliyor. İki meme alındıktan sonra ise silikon kullanılarak meme tamir edilebiliyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir