Petrol
87.33
-0.82%
Euro
18.1795
0.89%
Dolar
18.4898
-0.15%
Altın
987.39
-0.01%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
362.960
-0.59%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Zonguldak'ta Çin aşısı olan sağlıkçı, bağışıklık kazandığını söyledi

  Aşı çalışmalarının başladığı süreçte gönüllü aşı olan bir sağlıkçı, Çin'den gelen koronavirüs aşısının uygulanmasının ardından bağışıklık kazandığının testlerle doğrulandığını söyledi.
  • İHA
  • 25.02.2021 - 13:48
  • Güncelleme : 25.02.2021 - 14:27
  Zonguldak'ta Çin aşısı olan sağlıkçı, bağışıklık kazandığını söyledi

  Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına koronavirüs aşı uygulamasında öncelik tanınacağını belirtmişti.

  Sağlık çalışanlarıyla birlikte ilk aşı uygulamasını yaptıran Zonguldak Alaplı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şakir Bahadır, yaşadığı süreci anlattı.

  BAĞIŞIKLIK KAZANDI

  İlçe sağlık müdürü olan ve gönüllü olduğu çalışma kapsamında, aşının insan vücudunda olumlu etki edip etmediğini belirlemek amacıyla vurulduğu koronavirüs aşısının kendisinde antikor oluşturduğunu ve aşılamadan önceki ve sonraki 1 aylık süreçte koronavirüse yakalanmadığını söyledi.

  Aşı uygulamasına ilk gönüllü olanlardan biri olduğunu ifade eden Zonguldak Alaplı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şakir Bahadır, aşı yaptırdıktan sonra herhangi bir semptom veya belirti görmediğini söyledi.

  Zonguldak'ta Çin aşısı olan sağlıkçı, bağışıklık kazandığını söyledi ViDEO

  Zonguldak ta Çin aşısı olan sağlıkçı, bağışıklık kazandığını söyledi #1

  "AŞI SONRASINDA HİÇ SEMPTOM GÖRMEDİM"

  Herkesin gönül rahatlığıyla aşı yaptırması gerektiğini ifade eden Bahadır, “Mart 2020 yılından bu yana ülkemizi etkisi altına alan korona virüs pandemisi nedeniyle çalışmaktayız. Çokça vaka ve hastalık gördük. Bazı insanların bu durumdan çok etkilendiğini gördük.

  İnsanlarımızı sosyal mesafe ve maske konusunda teşvik etmeye çalıştık ve son dönemde Sağlık Bakanlığımızın uygulaması olan aşı uygulaması için ilçemizde ilk gönüllü olan kişilerden biriyim. Tüm sağlık çalışanlarımızla birlikte bakanlığımızın bizlere sağladığı aşıyı yaptırdık. 28 günün ardından 2’inci dozu yaptırdık. Aşıdan sonra herhangi bir semptom ya da belirti görmedim.

  Zonguldak ta Çin aşısı olan sağlıkçı, bağışıklık kazandığını söyledi #2

  "HERKES GÖNÜL RAHATLIĞIYLA YAPTIRABİLİR"

  Herkesin gönül rahatlığıyla aşı yaptırmasını öneririm. 2’inci aşıdan 14 gün sonra antikor testi yaptırdım ve antikorların pozitif olduklarını yani Covid-19 hastalığına karşı bağışıklık kazandığımı öğrendim. Bu tamamen aşı sayesinde oldu. Herkes gönül rahatlığıyla aşı yaptırabilir.” şeklinde konuştu.


  Görüş Bildir