taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3697
6.0989
1245.59
89961.91
215.214

Salih Fırat: İstifa etmekle acele ettim

Birgül Ayman Güler'in sözleriyle başlayan 'Irkçılık' tartışmasında CHP'den istifa eden Salih Fırat konuştu.

09.02.2013 - 03:18..
Whatsapp ile paylaş
Salih Fırat: İstifa etmekle acele ettim

Salih Fırat: İstifa etmekle acele ettim

Birgül Ayman Güler'in sözleriyle başlayan 'Irkçılık' depremiyle CHP'den istifa eden Salih Fırat'tan 'pişmanlık' açıklaması...

Akşam'dan Yelda Gökdağ'a konuşan Fırat "Acaba acele mi ettim, tartışsam daha mı iyi olurdu' pişmanlığım var" dedi.

Güler'in açıklamalarının CHP'deki 'milliyetçi' söyleme ilişkin rahatsızlığında bardağı taşırdığını söyleyen Fırat, şu mesajları verdi:

"CHP'DE NELER OLUYOR" DEDİM

Açıkçası Birgül Ayman Güler'in o akşam yaptığı konuşmanın planlı olduğunu düşünüyorum. Dikkat ettim, normalde Genel Kurul'a hiç uğramayan arkadaşlar oradaydı. Konuşmayı Emine Ülker Tarhan yapacakken, durum Birgül Ayman Güler'e kaydı. Kürsüden parmağını sallaya sallaya konuştuğunu duyunca da 'Neler oluyor CHP'de?' dedim kendi kendime. Sezgin Bey'i (Tanrıkulu) aradım. 'Sayın Kılıçdaroğlu'nu bu konuşmadan haberdar etsek mi' diye düşündük.

"PİŞMANIM"

Bazen hakikaten insan aceleci olabiliyor. Kararı alırken Adıyaman il örgütüne bile söylemedim. 'Acaba acele mi ettim, tartışsam daha mı iyi olurdu?' pişmanlığım var. Zaman zaman iç dünyamda kendi kendime soruyorum bunu. Ama ayrılma nedenim haklı. En azından CHP içindeki milliyetçiliği tartışılır hale getirdik. Bence iyi oldu. Bazı şeylerden sonra 'keşke' demek de bir şey değiştirmiyor. Ama 'parti içinde mücadele etseydim' ya da 'acaba orada tartıştıktan sonra mı alsaydım istifa kararını' diye kendime sormuyor değilim. Ama sonuçta laf ağzımızdan çıktı. Geri dönüş olmaz. CHP'ye karşı her şeyi de bir kalemde silip atamam. Sonuçta bu partide 12 yıl siyaset yaptım. Belki parti içinde kalsam ve bunu dillendirsem o zaman grup halinde bir kopma olabilirdi. En azından bu kararın sorumluluğunu başkasına vermemiş oldum.

"BAŞBAKAN'IN BİLEĞİNİ ÖPECEĞİM"

Anayasadan etnik vurgu yapan tanımların kaldırılması gerek. Türkiye'de sadece Türkler yaşamıyor ki. Türkiye'de yaşayan Kürtler birlikte yaşamak istiyor.
Bir kere bu gerçek kabul edilsin ve herkes otursun düşünsün. Eğer Başbakan Kürt sorununu çözerse gidip bileğinden öpeceğim.

Salih Fırat: İstifa etmekle acele ettim

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir