taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3695
6.0983
1245.59
89961.91
215.265

Sarıyer'i karıştıran transfer

AK Parti: 1.5 milyon dolar verdiğiniz doğru mu CHP: Şu güzelliğe bak az bile vermişiz

29.08.2012 - 12:35..
Whatsapp ile paylaş
Sarıyer'i karıştıran transfer

Sarıyer'i karıştıran transfer

Önümüzdeki sezon Aroma Voleybol Birinci Ligi'nde mücadele edecek olan Sarıyer Belediyesi Bayan Voleybol Takımı 'nın yaptığı transferler hakkında ortaya atılan iddialar, ilçeyi karıştırdı.

AK PARTİLİ MECLİS ÜYESİ SORU ÖNERGESİ VERDİ

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Halil Canarıkan , Belediye Meclisi'nde bir soru önergesi vererek, aynı zamanda fotomodel olan Kübalı ünlü voleybolcu Yaima Ortiz 'in, 1.5 milyon dolar gibi astronomik bir rakama alındığı iddiasının doğru olup olmadığını sordu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

"1.5 MİLYON DOLAR ÖDEDİĞİNİZ DOĞRU MU?"

Meclis kürsüsünden Kübalı sporcunun, belediyenin resmi web sitesinden de yayınlanan bikinili fotoğraflarını gösteren Halil Canarıkan, "Bu sporcuya 1.5 milyon dolar ödediğiniz doğru mu?" ifadesini kullanırken, iddiaya göre toplantı salonunda bulunan CHP'li bazı üyeler, "Şu güzelliğe bak, az bile vermişiz" karşılığını verdiler.

GENÇ'İN CEVAPLAMASI İÇİN 5 SORU

Ortiz'in yanı sıra, Brezilya'dan transfer edilen Raquel Xavier da Silva'nın ücreti konusunda da farklı bilgiler olduğunu anlatan Halil Canarıkan, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç 'in cevaplaması için 5 soru sordu.

Sariyermanset.com'da yer alan habere göre, o sorular şöyle:

"ÜCRETLERİ HANGİ BÜTÇEDEN ÖDENDİ?"

1 - Bu manken sporculardan birine 1.5 milyon dolar, diğerine ise 1 milyon 250 bin dolar transfer ücreti verildiği, iki voleybolcunun bonservisleri içinse toplamda 3 milyon dolar verildiği bilgisi doğru mudur?

2 - Sarıyer Belediyesi Bayan Voleybol Takımı'ndaki bu voleybolcuların transfer ücretleri acaba hangi bütçeden ödendi?

3 - Aynı zamanda manken olan bu voleybolculara ülkelerinden Türkiye'ye geldiklerinde mankenlik yapmaları için de izin verecek misiniz?

4 - Yine bu sporcuların transfer ücretlerinin Sarıyer Belediyesi'nin sınırları içinde bulunan ve imar sorunu olan inşaat firmaları tarafından ödendiği yönünde gelen bilgiler doğru mudur?

5 - Bayan voleybol takımı için bu kadar harcama yapılırken, Sarıyerimizin marka değeri olan Sarıyer Spor Kulübü'ne şu anda belediye ne gibi maddi-manevi katkılar sunmaktadır?

SARIYER'DEN 1,5 MİLYON DOLAR AÇIKLAMASI

Sarıyer Belediyesi, Belediye Meclisi'nde hakkında soru önergesi verilen voleybolcu Yaima Ortiz hakkında açıklamada bulundu..

İşte Sarıyer Belediyesi'nden yapılan açıklama;

1- Transfer ettiğimiz iki yabancı oyuncu ile 1. Voleybol liginde oynatılmak için sözleşme yapılmıştır. Türkiye sınırlarında ikinci bir iş yapma imkanları yoktur, ayrıca Brezilyalı Raguel Xavier da Silva 200 kez Brezilya Milli takımında oynayan ve aynı zamanda plaj voleybolu da oynayan bir sporcu olduğu için resimlerde mayolu görüntüsü vardır. Mankenlik ile ilgili hiçbir bağlantısı yoktur.

Kübalı oyuncumuz Yaima Ortiz Charro İsviçre'de yaşamakta olup Avrupa'da oynadığı dönemlerde mankenlik yaptığı doğrudur ancak yapılan sözleşmemizde sadece voleybol oynayacağı ve bunun dışında başka bir faaliyet içinde olamayacağı konusunda madde vardır. Her iki sporcunun da kesinlikle voleybol dışında bir faaliyeti olmayacaktır. Yeni devreye soktuğumuz DİSİPLİN YÖNETMELİĞİ' nin bu gibi konularda kesin bağlayıcılığı vardır.

2- Bu Sporcular ile ilgili olarak henüz bir ödeme yapılmamıştır, oyuncuların ödemeleri sponsorlar vasıtası ile yapılacaktır.

3- Oyuncuların transfer ücretleri ile ilgili belirtilen rakamların telafuzu bile bir hayli güçtür. Fenerbahçe'nin Güney Kore'den transfer ettiği dünyaca ünlü "KİM" bile böyle bir rakam almamıştır. Bir belediye takımı olarak bu rakamları konuşabilme şansımız yoktur. Voleybolda ücretlerin gizlenme imkanı da yoktur. Zira yapılan sözleşmeler uluslararası federasyon tarafından onaylanmaktadır. Bu bağlamda yapmış olduğumuz transferlerin tutarları Yaima Ortiz İçin 100.000 USD olup eylül ayından itibaren 10 ayda ödenecektir. Brezilyalı oyuncumuz Raquel Da Silva ise 110.000.- USD alacaktır ve yine aynı programda ödenecektir. Ayrıca bir ekstra ödeme anlaşmada yoktur ve bu oyuncular ile yapılan sözleşmeler (Türkçe çevirisi dahil) ektedir.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir