taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8967
6.5058
1485.68
99027.82
281.667
48940.51

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye Kaşıkçı suçlaması

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı'ndan alınıp Dışişleri'nden Sorumlu Devlet Bakanlığı'na atanan Adil el Cubeyr, katıldığı bir televizyon programında Türkiye'ye yönelik suçlamalarda bulundu.

Haber Merkezi | 11.02.2019 - 15:35..
Whatsapp ile paylaş

CBS'e çıkıp Kaçıkçı cinayetiyle Veliaht'ın hiçbir ilgisinin olmadığını, sorumlu 11 kişiyi yakaladıklarını ve Suudi yasal sürecine güvenilmesi gerektiğini söyleyen Cubeyr, Türkiye'ye yönelik üstü kapalı suçlamalarda da bulundu.

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye Kaşıkçı suçlaması

KATİLLER YAKALANDI CESET YOK

Suudi Bakan Adil El Cubeyr, televizyon programında yaptığı açıklamada,  cinayette parmağı bulunan kişilerin yakalandığı ve yargılama işlemlerinin devam ettiğini belirtirken, cesedin henüz nerede olduğuna dair bir bilgiye de sahip olmadıklarını vurguladı.

"Cemal Kaşıkçı'nın cesedi nerede?" sorusunu "Bilmiyoruz." diye yanıtlayan Cubeyr, sonraki cümlelerinde Türkiye'yi suçlayan ifadeler kullandı.

"TÜRKİYE'DEN KANITLARI İSTEDİK"

"Bilmiyoruz. Başsavcının bunu ortaya çıkarmaya çalıştığı söyleniyor. Türkiye'den kanıt istedik. Başsavcı kanıt sağlamaları için resmi ve yasal kanallar aracılığıyla Türkiye'den defalarca talepte bulundu. Hala ellerinde olabilecek kanıtları yollamalarını bekliyoruz." diyen Suudi Bakan, kanıtların Türkiye tarafından yollanmadığını savundu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir