Euro
10.1366
0.14%
Dolar
8.5683
0.11%
Altın
496.83
0.34%
Borsa
1.361
0.09%
Bitcoin
343.042
6.13%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  ABD hükümeti Apple kullanıcılarını uyardı

  ABD hükümetinden Apple ürünlerinde son dönemlerde çıkan açık ve virüsler yüzünden Apple'ın iPhone ve iPad ürünlerini kullananlara uyarı geldi.
  • 14.11.2014 - 09:54
  ABD hükümeti Apple kullanıcılarını uyardı

  apple

  Son günlerde başı zararlı yazılım ve açıklarla dertte olan teknoloji firması Apple'ın ürünleriyle ilgili bir uyarı da ABD hükümetinden geldi. Ulusal Sibergüvenlik ve İletişim Entegrasyonu Merkezi ve ABD Bilgisayar Acil Hazırlık Takımı tarafından yayınlanan bildiride Apple'ın iPhone ve iPad ürünlerini kullananlar 'Maskeli Atak' olarak bilinen açığa karşı uyarıldı.

  UYGULAMA YÜKLEMELERİNE DİKKAT EDİN

  Yapılan açıklamada bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklenmemesi ya da bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye çalışan yönlendirmelere dikkat edilmemesi konusunda uyarı yapıldı.

  MASKELİ ATAK UYARISI

  Birkaç gün önce FireEye firması tarafından ortaya çıkarılan ve Masque Attack - Maskeli Atak olarak tabir edilen açık, kötü niyetli kişilerin Apple ürünlerine sızmalarını sağlıyor. Güvenlik şirketleri Apple ürünlerinde bu ve benzeri yeni açıkların yer aldığı ve bunların da kötü amaçlarla kullanılabileceği konusunda uyarı yapıyorlar.

  GEÇEN HAFTA WİRELURKEN YAYILMIŞTI

  Geçen hafta ortaya çıkan ve Apple ürünlerini etkileyen WireLurker isimli zararlı yazılım da üçüncü parti uyulama marketleri üzerinden yayılıyor ve kötü niyetli kişilerin telefon ve tabletteki bazı bilgilere erişmesini sağlıyordu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir