Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.245
0.02%
Dolar
17.9297
0.10%
Altın
1.022
-0.03%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
417.873
0.38%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  Amerika siber savaş bürosu kurdu

  Amerika siber savaş bürosu kurdu

  Geçtiğimizi aylarda ABD üzerine yapılan siber saldırılardan sonra ABD harekete geçerek siber savaş bürosu kurdu.
  • 27.02.2015 - 16:56

  Sony Pictures ile başlayan ve diğer Amerikalı şirketlere yapılan saldırılarla devam eden siber savaşlarda Amerika yeni bir adım attı.

  Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre hükümet hayata geçirdiği yeni projesi ile siber savaşlar konusunda çok daha güçlü bir savunma hattı kurdu.

  SİBER SALDIRILARA KARŞI YENİ MERCİ KURULDU

  Shiftdelete'den Burçin Aygün'ün haberine göre, son zamanlarda Amerika'ya ve Amerikalı şirketlere yönelik yapılan saldırılardan sonra ABD hükümeti konu hakkında yeni bir çözüm getirdi. Beyaz Saray'dan gelen bilgilere göre hükümet yeni projesini tamamladı ve US Cyber Threat Intelligence Integration Center adlı bir bakanlık görevi görebilecek bir merci kurdu.

  FBI VE CIA BU ALANDA ZAYIF KALDI

  Bu projenin hayat bulmasına sebep olarak ise FBI ve CIA gibi isimlerin dijital dünya savaşları konusunda birbirleri ile iletişiminin oldukça zayıf kalması gösterildi. Her iki devlet kurumu da büyük çaplı saldırılarda yeterli etkinliği göstermeyince Beyaz Saray direkt olarak bu merciyi oluşturdu.

  SALDIRILAR ÖNCEDEN BELİRLENECEK

  CTIIC sayesinde FBI, NSA ve CIA gibi kurumların güvenliğini tehdit edecek saldırılar önceden önlem alınarak saldırılar bertaraf edilecek.

  KUZEY KORE SALDIRILARI

  Dedikodular ise Beyaz Saray'ın asıl hedefinin Kuzey Kore'den gelecek yeni siber atakları çok daha kolay savuşturarak yeni skandalların önünü almak istediği yönünde.

  1. Dünya Siber Savaşı devam ediyor haberi

  Amerika siber savaş bürosu kurdu #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir