Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2413
-0.72%
Dolar
17.9122
0.02%
Altın
1.022
-0.85%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
416.516
0.02%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C

  Apple, AB'nin tek tip şarj aleti önerisine karşı çıktı

  Apple, Avrupa Birliği'nin tek tip şarj aleti kullanma tavsiyesine itiraz ederek, böyle bir durumun ekonomiye zarar vereceğini iddia etti.
  • DHA
  • 27.01.2020 - 09:38
  Apple, AB'nin tek tip şarj aleti önerisine karşı çıktı

  Avrupa Birliği (AB), 10 yıldır üzerinde çalıştığı 'telefonlarda tek tip şarj girişi kullanalım' önerisini şu sıralar daha fazla gündeme getirmeye başladı.

  Avrupa Komisyonu Kurumlararası İlişkiler yetkilisi Maros Sefcovic, tüm mobil cihazlarda kullanılacak evrensel bir şarj aletinin, elektronik atığı azaltmada etkili olacağını ve müşterilerin teknoloji kullanımlarını daha elverişli bir duruma getireceğini söylemişti.

  EN ÇOK APPLE'I ETKİLİYOR

  Aslına bakacak olursak, tek tip şarj aleti kullanmak android akıllı telefon üreticilerini pek de etkilemiyor. Çünkü şu anda piyasaya çıkan birçok telefon USB Type-C bağlantısını kullanıyor. Ancak Apple, piyasaya sürdüğü iPhone modellerinde Lightning ismini verdiği bir şarj girişi tercih ediyor.

  apple

  APPLE'DAN AVRUĞA BİRLİĞİ'NE İTİRAZ

  ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, "evrensel bir şarj aleti" zorunluluğunun, Avrupa ekonomisine yarardan çok zarar vereceğini belirterek karara itiraz etti.

  Şirket, böyle bir kararın Avrupa'daki müşterilere de zarar vereceğini ifade ederek, ayrıca Apple’ın müşterilerine yeni teknolojiler sunma kabiliyetini de kısıtlayacağını vurguladı.

  Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek, güncel bilim ve teknoloji haberlerine anında ulaşın.

  @eshteknoloji


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir