Euro
15.3111
1.64%
Dolar
13.4783
1.29%
Altın
772.1
1.41%
Borsa
1.857
0%
Bitcoin
779.681
3.10%
10ºC
İstanbul
Açık 10 C

  Apple, akıllı gözlüklerini 2022'de satışa çıkarabilir

  Apple'ın üzerinde çalıştığı artırılmış gerçeklik gözlüklerinin, 2022 yılında piyasaya sürüleceği iddia edildi.
  • Haber Merkezi
  • 15.05.2020 - 17:07
  Apple, akıllı gözlüklerini 2022'de satışa çıkarabilir

  Geçtiğimiz yıl yayınlanan bir raporda; Apple'ın, artırılmış gerçeklik gözlüklerinin geliştirilmesiyle ilgili bazı sorunlarla karşılaştığı ve şirketin, artırılmış gerçekliğe sahip gözlük teknolojisini geçici olarak durdurma kararı aldığı yer almıştı.

  Ancak güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo,  Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüklerinde neredeyse sona yaklaştığını ve seri üretim aşamasına geldiğini bildirmişti.

  2022'DE KULLANICILARA SUNULACAK

  Apple tahminleri söz konusu olduğunda oldukça başarılı işlere imza atan analist Ming-Chi Kuo, artırılmış gerçekliğe sahip Apple gözlüklerinin 2022'de satışa çıkacağını söylüyor.

  Kuo ayrıca, Apple'ın gözlükler için çalıştığı bir şirketin tedarik zinciri bilgileri aracılığıyla bu bilgiyi doğruladığını belirtiyor.

  apple

  iPHONE'LARA BAĞLI ÇALIŞACAK

  İddialara göre Apple'ın yeni akıllı gözlüğünün üzerinde herhangi bir işlemci veya grafik birimi bulunmayacak. Gözlükler, tamamen iPhone veya iPad'lere bağlı bir şekilde çalışacak.

  Gözlüklerin üzerinde ise nereye baktığınızı tespit edebilen bir kamera yer alacak.

  Ayrıca Apple, bu gözlükleri ayrı bir cihaz olarak değil, iPhone aksesuarı olarak satışa çıkaracak.

  UWB BAĞLANTI TEKNOLOJİSİNİ KULLANACAK

  Apple, yeni artırılmış gerçeklik gözlüklerinin iPhone'lara kablosuz bağlantı gerçekleştirmesi için ise, iPhone 11 modellerinde karşımıza çıkan UWB bağlantı teknolojisini kullanacak.

  Apple'ın UWB teknolojisi hakkında daha fazla bilgi almak için, aşağıdaki bağlantıdan ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

  Instagram: @eshteknoloji

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir